Tylko Auschwitz mają zapamiętać?

Kraj

Mistrzostwa Europy miały być szansą na wizerunkową zmianę postrzegania Polski w świecie. Tylu dziennikarzy z różnych stron świata u nas szybko nie będzie, podobnie jak szybko nie będzie takiego nagromadzenia znanych na świecie sportowców. Obie te grupy można bardzo łatwo-za darmo-"wykorzystać" do pokazania tego co Polska ma najlepszego do zaoferowania, tak by pokazać naszą historię, osiągnięcia, kulturę.

Jak do tej pory szansa ta jest marnowana, chyba nawet nikt nie próbuje z niej korzystać. Jedyne co zobaczyli piłkarze oraz śledzący ich każdy krok dziennikarze to.....niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny-Auschwitz...

Czy naprawdę jedynym obrazem jaki zabiorą oni z Polski mają być stadiony oraz obóz koncentracyjny? To ma być nasz obraz w świecie?

Do tej pory JEDYNIE dwa razy spróbowano coś zaoferować przyjezdnym ekipom. W Krakowie przywitano reprezentację Anglii w Sukiennicach, w Muzeum Narodowym. We Wrocławiu prezydent zaprosił reprezentacje Czech na obiad do ratusza......Czesi byli bardzo zadowoleni z zaproszenia które przerwało im monotonię hotelowo-treningową....Jak widać przy minimalnym wysiłku można coś więcej pokazać.

Dlaczego nikt nie pokazać Wawelu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stoczni Gdańskiej, Kopalni soli w Wieliczce i wielu innych ważnych i pięknych miejsc z naszego kraju. Normalnie za taką promocję na całym świecie zapłacilibyśmy miliony dolarów, euro. Dlaczego nikt nie potrafi wykorzystać obecnej szansy.....

Tylko obóz mają zapamiętać po euro????

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Re: @zuberegg

O wolnym czasie decyduje trener i federacja. Stąd np. do angoli mają przyjechać partnerki i zamieszkać w hotelu obok.
Sami decydują co maja robić w wolnym czasie.
Pozdrawiam również:)

Re: @zuberegg

Może trzeba coś samemu zaproponować miast czekać aż sami gdzieś sie wybiorą?
Majchrowski, Dutkiewicz zaprosili i zaproszenie było przyjęte

Re: @zuberegg

Też bym na to nie liczył:)

Taki własnie jest cel

Dlaczego, dlaczego... ano dlatego, że Polska to nienormalność i trzeba jej się wstydzić, zaś szkalujący oszczerczy film BBC to szansa na otrząśnięcie się z ksenofobii, rasizmu, faszyzmu i czego tam jeszcze. Polska ma się kojarzyć z drutem kolczastym i komorami gazowymi. Koniec.

Jak kiedyś władzę w Polsce odzyskają ludzie mający na celu jej odbudowę zamiast poniżenia trzeba będzie zacząć od kilku symbolicznych zdecydowanych ruchów:

1) wyjaśnienie zbrodni założycielskiej III RP na ks. Popiełuszce

2) postawienie z głowy na nogi nazewnictwa obozów zagłady, które były socjalistyczne - nie ma znaczenia czy narodowo-brunatne czy kosmopolitycznie-czerwone - to była zbrodnicza ideologia socjalistyczna. Zniknie wtedy problem Sobiboru i innych obozów wykorzystywanych do tego samego celu najpierw przez narodowych później przez czerwonych socjalistów.

3) zbudowanie służb specjalnych, co dopiero umożliwi wyczyszczenie sądownictwa. A bez przywrócenia godności sądownictwu nie możemy myśleć o naprawie czegokolwiek innego.

http://wiktorinoc.blogspot.com

Re: Taki własnie jest cel

Pełna zgoda

W Krakowie to kompromitacja...

choć jak by się zastanowić to zależy jak dla kogo. Po sąsiedzku jest tekst "Na peryferiach oficjalnego entuzjazmu" Kapitana Nemo, a właściwie to ważniejasza jest ilustracja do tekstu jak Michałkiewicz w Krakowie wręcza obrazek z Leninem.

WARTO ZOBACZYĆ KTO NIE WIDZIAŁ!!!

Re: W Krakowie to kompromitacja...

Obrazek wręczył Majchrowski-prezydent Krakowa-to oczywiście żenuła...
Jednak za pomysł z Sukiennicami duży plus