Marsz Niepodległości – skromny poradnik

Odzyskajmy Polskę!
Kraj

Zbliża się 11. listopada i Marsz Niepodległości. Po zeszłorocznych doświadczeniach i nadchodzących zapowiedziach można spodziewać się, że pewne grupy osób nie pozwolą na spokojny przemarsz patriotów. Podzielę się więc kilkoma informacjami na ten temat.

Po pierwsze informacja od samych organizatorów (narodowcy.net) – policja będzie utrudniać dojazd do Warszawy poprzez dokładne sprawdzanie autokarów. Organizatorzy odradzają także wyjazd w czasie, w którym wg planu w Warszawie przyjazd będzie ok. godziny 15ej, gdyż jest bardzo prawdopodobne, że droga się przedłuży.

Kolejną sprawą jest fotografowanie i nagrywanie. Policja nie ma prawa tego robić wobec osób nawet zatrzymanych, zwłaszcza z widocznymi dowodami osobistymi.

W zeszłym roku policja przez megafony informowała, że Marsz został rozwiązany. Zgodnie z prawem, legalny przemarsz rozwiązać można tylko poprzez przekazanie ustne informacji o rozwiązaniu od przedstawiciela gminy do organizatora (a obydwaj będą szli zapewne na czele pochodu). Policja nie ma prawa rozwiązać zgromadzenia.

Propo samej policji również kilka informacji.

Po pierwsze: podczas wykonywania czynności służbowych są pracownikami publicznymi i nie mogą zabraniać fotografować bądź filmować ich podczas wykonywania czynności służbowych. W przypadku jakichś niejasnych sytuacji bądź zatrzymań – nagrywajcie. Służby nie mają także prawa żądać usunięcia nagrań bądź oddania sprzętu nagraniowego.

Druga kwestia – jeśli policja zatrzyma kogokolwiek, pierwsze co powinno się zrobić, to zażądać wylegitymowania się. Policjant ma obowiązek na żądanie okazać legitymację, aby można było zanotować jego imię, nazwisko i nr służbowy. Odmowa z ich strony jest nadużyciem

Po trzecie: jeśli z jakiegoś powodu ktoś z Was zostanie zatrzymany – nie musicie nic zeznawać. Wymuszanie zeznań jest niedozwolone, zaś Wy macie prawo do adwokata. Mamy także prawo do dowiedzenia się za co zostaliśmy zatrzymani.

W przypadku napaści fizycznej prowokatorów bądź lewaków mamy prawo do tzw. zatrzymania obywatelskiego. Oznacza to, że można obezwładnić napastnika i odprowadzić do najbliższej policji.

Przypominam również, że marsz organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Sam marsz zaczyna się o godzinie 15:00 na Rondzie im. Romana Dmowskiego. Stowarzyszenie powołało swoje służby porządkowe (Straż Marszu Niepodległości), do których poleceń należy się dostosowywać. Wszelkie inne marsze – niezależnie od trasy i haseł – są niezwiązane z tym marszem. Słyszałem niepotwierdzone informacje na temat pewnego środowiska, iż zamierzają podpiąć się pod Marsz z własnymi służbami porządkowymi i hasłami. Nie będę ujawniał które to środowisko, ponieważ jest to niepotwierdzona informacja a może wywołać niepotrzebny ferment. Jeśli okaże się, że to prawda, należy uznać to za działanie przeciwko Marszowi i Polsce.

O ile mi wiadomo, oprócz naszego Marszu, odbędzie się także marsz „Razem dla niepodległej” z Bronkiem na czele oraz lewacka manifa o godzinie 12:00 (planowane godziny nie zbiegają się z Marszem Niepodległości). Jak mówi jednak Porozumienie 11 listopada, ‚chcą wyjść w miasto, być bardziej ofensywni’. Biorąc pod uwagę ich zeszłoroczny ‚pacyfizm’, należy być przygotowanym na niemiłe niespodzianki.

I na koniec – nie dajmy się sprowokować. Wiem dobrze, że sytuacja jest napięta, ale jest to przemarsz patriotyczny, nie rozróba. Tych, którzy wywoływać będą zamieszki i burdy od strony Marszu, należy nazwać po imieniu – prowokatorzy i zdrajcy. Widzimy się 11. listopada – Odzyskajmy Polskę!

10
Średnio: 10 (10 votes)

Zapraszamy do egzorcyzmowania sejmu różańcem 11 Listopada

http://niepoprawni.pl/blog/3787/egzorcyzmujemy-s...
Msza św. o 11.00, opasanie sejmu z modlitwa różańcową o 12.00
Maria Kowalska

@ reigin_77

Dzięki Ci wielkie za te informacje. Myślę, że jeśli pojawią się nowe, a szczególnie ta dotycząca potwierdzenia bądź zaprzeczenia "podłączenia się" do naszego marszu innej grupy, to oczywiście poinformujesz.
Mam jeszcze pytanie: czy pocztą pantoflową dotarła do Ciebie informacja o planowanym przybyciu grupy bojówkarzy z Niemiec lub od Sowietów?
Ubiegłoroczna ich "wizyta" - mimo wiedzy o celu ich przybycia - nie została udaremniona, a w dzień 11 listopada reakcja policji była skandaliczna.

Pozdrawiam z 10, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Zatrzymanie obywatelskie

Ujęcie osoby sprowadza się do pozbawienia osoby wolności fizycznej poprzez uniemożliwienie jej swobodnego poruszania się.

http://www.serwisprawa.pl/artykuly,33,50,zatrzym...

Pytanie. Czy wolno użyć opasek kablowych?

 

 

Monitorawać też warto media

Ostatnio już była wrzutka że w Warszawie odbędą się "trzy duże manifestacje".
Jedna organizowana przez Komora, druga kolorowa i Marsz Niepodległości.

Remek.
"Pieniądz jest nerwem wojny"

Młodzież kontra 6 hitlerów

http://www.tvp.pl/krakow/mlodziez-kontra/wideo/r...

6 hitlerów - przednia riposta :)