AMERYKAŃSKI SĄD SKAZAŁ SZEŚCIOLETNIEGO CHŁOPCA NA BYCIE DZIEWCZYNKĄ. JAK DALEKO SIĘGA IDEOLOGIA GENDER?

6-cioletni chłopiec skazany na bycie dziewczynką
Świat

W amerykańskim stanie Kolorado, 6 lat temu urodził się zdrowy człopczyk o imieniu Coy Mathis. W wieku 18-tu miesięcy rodzice stwierdzili, że różni się on od ‘normalnych’ chłopców w tym wieku i udali się z nim do specjalisty, który ‘odkrył’ w dziecku zachowania świadczące o tym, iż jest on dzieckiem tzw. ‘trans-gender’ czyli urodził się chłopcem, ale czuje się dziewczynką.

Rodzice chłopca natychmiast rozpoczęli walkę o to, aby wszyscy uznali, iż ich synek jest tak naprawdę ich córeczką. Zaczęli dziecko ubierać w różowe sukienki, zapuszczać mu włosy, wpinać kolorowe spineczki i zwracać się do niego używając żeńskich przyimków. W przedszkolu pozwolono dziecku na korzystanie z toalety dla dziewczynek i rozpoczęto traktowanie i zwracanie się do chłopca jak do dziewczynki. Matka opowiada, że ta zmiana w traktowaniu syna przez otoczenie natychmiast spowodowała, że jej kilkuletnie dziecko pozbyło się nerwicy i depresji.

‘Sielanka’ trwałaby dalej gdyby nie fakt, że kiedy 6-cio latek rozpoczął naukę w klasie pierwszej, szkoła postanowiła zaproponować uczniowi, aby korzystał albo z toalety dla chłopców albo z łazienki dla kadry pedagogicznej czy pielęgniarki szkolnej. To zbulwersowało rodziców, którzy natychmiast zabrali syna ze szkoły i rozpoczęli kształcenie w domu. W między czasie złożyli skargę na działania szkoły do sądu cywilnego w Kolorado. Zatrudnili prawników transeksualistów.

Obrońca szkoły oświadczył, iż placówka postąpiła sprawiedliwie i rozsądnie oferując chłopcu możliwość korzystania z jednej z trzech zaproponowanych toalet. W grę wchodziło również dobro innych dzieci uczących się w tej szkole, ich komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

Kolorado jest jednym z 16 stanów w USA, w którym obowiązuje ustawa zakazująca dyskryminacji uczniów trans-gender w szkołach publicznych. Sąd Cywilny dla stanu Kolorado oskarżył szkołę o złamanie prawa i wydał wyrok nakazujący placówce zezwolenie Coy-owi Mathis na korzystanie z toalety dla dziewczynek. Nie wiadomo natomiast czy ktoś stanie w obronie praw pozostałych dzieci.

BARBARA RODE

źródło: ca.yahoo.com

10
Średnio: 10 (12 votes)