Historia alternatywna

Kraj

W 1945 dawni założyciele polskich obozów koncentracyjnych nie mogli pogodzić się z nową rzeczywistością. Pod pretekstem walki o „niepodległość” założyli bandyckie oddziały, by nadal bezkarnie mordować Żydów.

Skoro, może poza słowem „nadal”, pojawiła się już taka interpretacja działań Żołnierzy Wyklętych, dopasowanie do niej pierwszego zdania jest kwestią czasu. Ujawniony właśnie fakt pobicia uczestników marszu ku czci NSZ przez Antifę zaskakiwać może tylko osoby, które nie zorientowały się, że w cieniu patriotycznego święta wróciła też stara, komunistyczna narracja. Tym razem przebrana za „antyfaszyzm”.

Od kilku miesięcy działa strona „Żołnierze Przeklęci”, zajmująca się wynajdowaniem spraw, faktycznie chwały nie przynoszących (na ogół autorzy opierają się na dokumentach pochodzenia AK-owskiego) i na ich podstawie deprecjonująca całe środowisko, całą tradycję. Niedawno zaś pojawił się filmik, w którym kilka zamaskowanych osób wychodzi na miasto, by namalować trochę anty-NSZ-owskich napisów. I nie trafia to w próżnię. Profil o tej samej nazwie na Facebooku ma już prawie 2 tysiące fanów. Zapewne znajdzie się wśród nich grupa, która przyszła tam, by prowadzić polemikę, jednak raczej jest to mniejszość.

Walka o pamięć Żołnierzy Wyklętych nie została jeszcze wygrana. Zniszczony pomnik Inki jest niestety tylko jednym z wielu przykładów na to, że stara propaganda jest równie żywotna, jak stara nienawiść.

http://www.facebook.com/narodowesilyzbrojne
http://niezalezna.pl/39089-lewackie-bojowki-atak...

8.4
Średnio: 8.4 (5 votes)

Historia

kolem sie toczy, widocznie dotoczyła sie juz do tego punktu.

cui bono

Teofil Piecyk

Jan Bogatko

...ale idę o zakład,że lewacy z "antify" nie zbliżą się w pobliże Marszu Niepodległości,

pozdrawiam,

(co nie znaczy,że nie należy ich zwalczać, gdzie się da)

ooone: Inka umarla z

ooone:

Inka umarla z okrzykiem "Niech zyje Polska! Niech zyje Lupaszko!"

Przyjmijmy ten okrzyk za swoj.