PIS - kolejny strzał we własne kolano

portret użytkownika Bibrus
Kraj

Jak wiemy z doświadczenia, ilekroć formacja Jarosława Kaczyńskiego niebezpiecznie zbliżała się notowaniami do koalicji Tuska z chłopami,tylekroć PIS wykonywał dla nikogo nie zrozumiały ruch, niweczący cały dorobek sondażowy,byle tylko nie przeskoczyć wyżej w notowaniach.Jaki to miało i ma sens?Konia z rzędem temu kto to wie.
Właśnie teraz jesteśmy świadkami takiego właśnie zabiegu.Otóż kiedy to ostatnie notowania wskazują minimalną różnicę sondażową,pan Błaszczak zapowiada wystąpienie o odwołanie Rządu Tuska!Teraz kiedy media przez najbliższe miesiące będą nosić świeżo przybyłego z Brukseli Premiera na rękach, to musi wyglądać na sabotaż!
Ludzie odpowiedzialni za budowanie wizerunku i strategii PIS natychmiast do wymiany.
Jednakowoż pojawiają się tu i tam głosy,że całe to niezrozumiałe dla przeciętnego blogera zamieszanie z nietrafionymi posunięciami głównej partii opozycyjnej,wcale nie jest chaotyczne i nieprzemyślane.Mówi się o tym,że PIS to tak zwana partia systemowa,która nigdy naprawdę nie zamierza usunąć PO z obszarów władzy,działa raczej w obszarze własnych ambicji materialno-politycznych.Gdyby ta prognoza była słuszna, to marnie rysuje się najbliższe 50 lat tego umęczonego narodu i jedyną drogą pozostanie budowa nowej struktury politycznej w oparciu o młody Ruch Narodowy, kojarzony z panem Winnickim.

5.31579
Średnio: 5.3 (19 votes)

Przyznam, że i ja się wczoraj zadumałem nad kontrastem

wiadomości na głównych portalach inetrnetowych.
Triumfalne "Są pieniądze!" praktycznie sąsiadowało z "Rząd do dymisji"

"Tusk nic nie wywalczył."

 "Pieniędzy z budżetu unijnego nie zawdzięczamy sprytowi i umiejętnościom naszych negocjatorów, ale temu, że po prostu jesteśmy biednym krajem i z ogólnych algorytmów wychodzi na to, że nam przypada najwięcej. Nie wywalczyliśmy zatem niczego ekstra dla siebie. Inne kraje dostaną, tak jak my - wszystko to, co im się należy plus to, co dodatkowo ich przywódcy wywalczyli w toku negocjacji. My dostaliśmy tylko tyle, ile wynika z naszej biedy. I ani euro więcej. A w rolnictwie dostaniemy nawet mniej niż nam się należy."

http://niezalezna.pl/38256-szczerski-tylko-tusk-...

 

portret użytkownika Bibrus

Tak,to o czym piszesz to wszystko prawda,

jednak doskonale wiesz,że ta cała marna wyprawa Tuska,zostanie natychmiast przemielona przez media głównego nurtu na sukces tysiąclecia.I to jest istota dramatu,bo ludzie,przynajmniej ta wyborcza większość,kupią to wszystko bez mrugnięcia ślepiem.Pozdrawiam.

Pan Kuźmiuk

w TRWAM zwrócił uwagę na fakt inflacji, którą należy uwzględnić w środkach na rolnictwo. Wówczas okaże się, że tych pieniędzy jest mniej niż do tej pory.
Pozdrawiam

daj spokój sondażom. One mogą podniecać ale nieletnich

Mówi się o tym,że PIS to tak zwana partia systemowa,która nigdy naprawdę nie zamierza usunąć PO
-------------------------------------------------
Wiesz co Bibrus - Tak jak każdemu wolno kochać, tak i każdemu wolno pisać co mu ślina na język przyniesie. Jak wiesz (powinieneś wiedzieć), że Tuska zwycięstwo to żadne zwycięstwo. Pamiętając o tym, iż na temat europejskiego budżetu nie wypowiedział się jeszcze PE. Wcale nie musi być tak jak to Tusk i jego akolicie przedstawiają. A gdyby nawet, to należy pamiętać o naszych składkach w tym budżecie, oraz - co najważniejsze - o obciążeniach z tytułu emisji CO2. Dodaj likwidacje dofinansowania rolnictwa i wychodzi, że...no właśnie. Napisze guzik, a Ty się domyśl co miałem na myśli pisząc guzik. To tyle w temacie "zwycięstwa" Donalda T. A wniosek o odwołanie rządu i jego primabaleriny jest całkowicie zasadny, jeśli nawet niepewny w głosowaniu. Każdy termin zostałby oprotestowany przez takich jak Ty - "zmartwionych" sytuacją PiS.

biorytm człowieka

portret użytkownika Bibrus

Wbrew pozorom to sondaże kształtują masy.

Niestety większość polaków ogląda i wierzy TVN-owi,Zet-ce i innym mediom mętnego nurtu,a to właśnie te media przedstawiają notowania,sondaże i stąd już tylko krok do kształtowania nastrojów wyborczych.To jedno,a drugie to słabiutka pozycja PIS jako głównej partii opozycyjnej,takie są fakty,najlepszym dowodem jest druga kadencja PO-PSL i jak się nie wezmą do solidnej roboty(PIS)to będziemy świadkami trzeciego rozdania Tuska.Dlatego każdy krytyczny i mobilizujący głos z zewnątrz dla Kaczyńskiego, jest na wagę zwycięstwa w przyszłych wyborach.Pozdrawiam.

portret użytkownika Stanislawos

"Niestety większość

"Niestety większość polaków ogląda i wierzy TVN-owi,Zet-ce i innym mediom mętnego nurtu,a to właśnie te media przedstawiają notowania,sondaże..."

Zapominasz, że to zgłoszenie było zaplanowane od wielu miesięcy, więc "strzał w płot.."

A tych, co są odmóźdżeni tvn-ami i tak nic nie przekona. 

portret użytkownika Polak2013

Nie Bibrus - nie zgadzam się z tym ...

 Dobrze że zwróciłeś na to uwagę ale popatrz. 

Ten pogląd jest lansowany przez JKM , Najwyższy Czas, portal Pana Jankego oraz Uważam Rze . 

Porównują oni PiS do partii Victora Orbana twierdząc ze PiS takowego wyniku wyborczego nigdy nie osiągnie . Jarosława Kaczyńskiego porównuje się do samego Victora Orbana , wykazując kto ma żonę a kto nie,  brak relacji ze społeczeństwem .Zarzuca się PiS że traktuje swój elektorat jako mięso armatnie , jako konkurentów do posad pokazując że Orban wykorzystał swój elektorat do powstawania ruchów oddolnych , jego partia rozrosła się z 5000  do 40 000 członków. 

Zarzuca się PiS wykorzystywanie zbrodni smoleńskiej do osłabienia PO . Zarzuca się PiS brak pomysłu na sprawdzenie do kraju emigracji zarobkowej itd. 

Brak relacji ze społeczeństwem - może nie jest na 100% taki jaki byśmy sobie życzyli. Tylko należy wziąć  pod uwagę ostatnie fakty, śmierć brata, jego żony , śmierć przyjaciół , śmierć Mamy , nie wiem kto byłby w stanie to wszystko znieść. W tym samy czasie praca parlamentarna , komisja Macierewicza , udział w debatach politycznych jak ostatnio debacie smoleńskiej . 

Brakuje nam kontaktu z PiS, to prawda , przynajmniej mi, szukam go więc sam czytając informacje , przeglądając internet , popierając inicjatywy obecności PiS na portalach internetowych . 

Blogerzy piszą o tym w wielu artykułach , mam nadzieję że to dojdzie do PiS. 

Wykorzystywanie zbrodni smoleńskiej . To nie jest żadne wykorzystywanie, to jest obowiązek wykazania prawdy . Obowiązek w stosunku do tych co tam zginęli a także wobec społeczeństwa . Wygodny jest taki pogląd dla tych którzy obawiają się prawdy , a PiS robi to co praktycznie musi robić . 

Brak pomysłu na powrót emigracji . Zarzut bez pokrycia . Czym jest bowiem poprawa gospodarki jak nie podaniem ręki emigracji . Emigranci wrócą jak w Polsce będą warunki do pracy , do zarabiania, do życia. Patrz program PiS.

PiS nie strzelił sobie w kolano , Tuska należy jak najszybciej odsunąć od władzy , każdy dzień jego rządów to dzień stracony dla Polski . Kwestia czy to votum może być konstruktywne , ale jest konieczne - to pewnik . 

Pozdrawiam 

portret użytkownika Bibrus

Na temat Smoleńska mamy zbieżne poglądy,

jeśli chodzi o emigrację to już się nie zgadzam.Powrót wszystkich,którzy wyjechali za chlebem z Polski jest niemożliwy,jeśli wróci połowa to będzie sukces.Porównywanie Kaczyńskiego i Polski do Orbana czy Węgier, uważam za nieporozumienie,to są dwa inne światy.Stosunek PIS-u do zwykłych wyborców, a nawet sympatyków jest naganny,ta surowa ocena wynika ze znajomości tych powiązań.To co zwykli,szarzy ideowi działacze mówią o ich relacjach z posłami tej partii,delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia.I na koniec, oboje doskonale wiemy,że wniosek o odwołanie Rządu nie ma żadnych szans.A mnie interesują tylko takie działania,które skutkują pozytywnymi zmianami,realnymi, odczuwalnymi dla przeciętnego Kowalskiego.Na pozoranctwo czasu już nie ma.Pozdrawiam.

portret użytkownika Polak2013

Re: Bibrus

Ja jestem tą emigracją i mam kontakt z bardzo dużą grupą emigrantów. Wrócimy jak będzie to normalny kraj , ze względów ekonomicznych nie mamy tam co szukać, ekonomicznych powtarzam.
Widzisz znam przykład gdzie emigracja wracała bardzo szybko , wystarczyło że w kraju zaczęły być widoczne zmiany .

Stosunku PiS-u do wyborców i sympatyków tam w kraju nie znam tak dobrze, jeśli jest jak piszesz przykre . Więc trzeba o tym pisać , ale konkretnie , wtedy efekt będzie widoczny . Musi być reakcja na takie słowa , nie wyobrażam sobie innego podejścia .

Co do votum , nie jestem pewien do końca czy nie ma sensu , nawet jak nie przejdzie w sejmie , wydźwięk społeczny będzie bardzo duży.

Pozdrawiam

@Polak2013

na NP pojawiło się mnóstwo "spadów" sierotek po NE. Trzeba odczekać, samo się odsieje.

portret użytkownika yupiter

Czy to wina PiS?

Czy to wina PiS , że większość obywateli Polski to głupcy i masochiści. To co do nich dochodzi to Taniec z gwiazdami i pełna micha. Jeżeli to zniknie to może zagłosują na PiS ale znając ich głupotę prędzej na Palikota lub SLD.
I taka jest prawda.
bialogwardzista

Re: PIS-kolejny strzał we własne kolano.

A pamiętacie tę wypowiedź JK o A. Merkel i jej kanclerstwie zaraz przed wyborami? Podobnie jak w Radomiu "szepnął" o Gierku, co media skrzętnie wykorzystały.

Takie kontrowersyjne posunięcia były, co by nie pisać. Nie ma co ukrywać, że ta myśl, którą wyartykuował Bibrus przy każdej takiej okoliczności wyglądającej na strzał w kolano kołacze mi się po głowie.

Pozdrwaiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

portret użytkownika tańczący z widłami

Nie licz na PiS, licz na siebie

Systemowa, czy koncesjonowana ?
Nie licz na PiS licz na siebie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

No tak. Z tym, że "polaków" piszemy...

No tak. Z tym, że "polaków" piszemy wielką literą, "nie zrozumiały" łącznie, a po kropkach i przecinkach lub zbiegach znaków interpunkcyjnych stawiamy spację. I tak dalej. Inaczej będzie Pan stale strzelał sobie w kolano.

Ulega Pan propagandzie mediów.
Zgadzam się, że czasem PiS potrafi zadziałać niejako przeciw sobie, ale w perspektywie chwili. Na dłuższą metę takie "zagrania" budują świadomość społeczną skuteczniej niż się Panu wydaje. Przykład: już się okazuje, że trotyl był. A tyle było medialnego szumu, że Jarosław Kaczyński "wychylił się". W dodatku przypisano mu to, czego nie powiedział. Mianowicie nie powiedział, że Tusk jest odpowiedzialny za zamach. Za mediami powtarzali to jego brutalni wrogowie, a najgłośniej niejaki Marek Borowski, którego słowa żywcem kopiowali inni nienawistnicy. Trzeba uważnie czytać i słuchać. Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego nadal jest na Youtube.

Autor Bibrus się myli już całkowicie, już nie tylko w odniesieniu do sytuacji "chwilowej". Tusk niczego nie wywalczył. Jedynie zaakceptował to, co wymyśliły inne rządy. Udaje zwycięzcę. Ludzie to widzą i to wiedzą. Akcja z próbą wymiany rządu jest znakomita. Między innymi dzięki niej (choć nie tylko) sondaż powędrował dla PiS-u w górę, jeszcze zanim sprawa stanęła na porządku dziennym Sejmu. Moim zdaniem nastąpi dodatkowy efekt odbicia - po oddaleniu wniosku przez Sejm ludzie tym bardziej będą postrzegać PO jako władzę, z którą trzeba zawalczyć, tym razem naprawdę, a nie za pomocą słów.

portret użytkownika Bibrus

Dziekuję za wszystkie uwagi dotyczące pisowni.

Moja kilkuletnia nieobecność w kraju przyczyniła się jak widać do pewnych braków w ortografii,które z ochotą postaram się nadrobić.Marne to jednak wytłumaczenie.Pocieszam się jednak faktem,że nawet "Prezydent"nie jest doskonały.

Niestety z argumentacją dotyczącą wydarzeń Brukselskich i proponowanym wnioskiem o odwołanie Rządu, zgodzić się już nie mogę.Notowania PIS-u po złożeniu tego wniosku, polecą na łeb na szyję.Czas to pokaże najlepiej.Afera trotylowa została równie brutalnie zminimalizowana jak sprawa "Amber Gold",trik polega na tym,że medialne tuby wyją na cały regulator w wersji wygodnej dla wiadomych sił, ale później z wyjaśnieniami starają się już mówić jak najciszej,jeśli w ogóle coś mówią.A do mas dociera ten głośniejszy przekaz,to stary propagandowy trick.Pozdrawiam.

portret użytkownika Stanislawos

Praca, praca!

"Notowania PIS-u po złożeniu tego wniosku, polecą na łeb na szyję.

Więc zacznij coś robić, nie tylko się "werbalnie" martwić..

Co napiszesz, jak nie polecą?

Re: Dziekuję za wszystkie uwagi dotyczące pisowni.

"Moja kilkuletnia nieobecność w kraju przyczyniła się jak widać do pewnych braków w ortografii,które z ochotą postaram się nadrobić."

Brak spacji po znakach przestankowych nie jest wynikiem nieobecności w kraju, tylko zwykłego niechlujstwa. Podaj przykład kraju, w którym spacji się wtedy nie daje.
Deklaracja "z ochotą postaram się nadrobić" stoi w sprzeczności z zapisem powyższego komentarza.

portret użytkownika Bibrus

Dziekuję za wszystkie uwagi dotyczące pisowni.

Moja kilkuletnia nieobecność w kraju przyczyniła się jak widać do pewnych braków w ortografii,które z ochotą postaram się nadrobić.Marne to jednak wytłumaczenie.Pocieszam się jednak faktem,że nawet "Prezydent"nie jest doskonały.

Niestety z argumentacją dotyczącą wydarzeń Brukselskich i proponowanym wnioskiem o odwołanie Rządu, zgodzić się już nie mogę.Notowania PIS-u po złożeniu tego wniosku, polecą na łeb na szyję.Czas to pokaże najlepiej.Afera trotylowa została równie brutalnie zminimalizowana jak sprawa "Amber Gold",trik polega na tym,że medialne tuby wyją na cały regulator w wersji wygodnej dla wiadomych sił, ale później z wyjaśnieniami starają się już mówić jak najciszej,jeśli w ogóle coś mówią.A do mas dociera ten głośniejszy przekaz,to stary propagandowy trick.Pozdrawiam.