Gowin łudzi się ,że Układ zrobi go premierem

Kraj

Jarosław Gowin „Dziś chcę ogłosić, że będę kandydował na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Chcę jednocześnie poprosić o wsparcie tych wszystkich, którzy podobnie jak ja uważają, że Polska obecnie potrzebuje nowych propozycji i odważnych reform.”.....”Od tego, jaka będzie Platforma i od reform, które przeprowadzimy zależy jaka w najbliższych latach będzie Polska. Chcę zostać szefem Platformy, bo wierzę, że wciąż możemy wygrywać wybory i zmieniać Polskę na lepsze. Podejmuję tym samym walkę o Polskę i o najbardziej zaszczytną dla polityka funkcję premiera Rzeczypospolitej. „.....”Ubiegam się o stanowisko szefa PO, bo, po pierwsze, wierzę w gospodarkę opartą na uczciwej konkurencji, swobodnej przedsiębiorczości i prywatnej własności. Wiem, że sukces gospodarczy Polski zależy od tego, czy znajdziemy odwagę, by obniżać podatki i ograniczać przerośniętą biurokrację „....”Wreszcie, kandyduję też dlatego, że pamiętam, skąd przyszliśmy. Nasze obywatelskie swobody wzięły się z buntu wolnych obywateli przeciw opresji komunistycznego państwa „.....”Doceniam osiągnięcia Donalda Tuska. W jego słowach i działaniach z ostatnich miesięcy nie dostrzegam jednak programu dla Polski. Nie akceptuję podsuwanych nam przez niego socjaldemokratycznych recept. Nie dostrzegam w nim wiary w nasze kolejne zwycięstwo, widzę natomiast strach przed utratą władzy. „.....”Ja wierzę w nasze zwycięstwo. Aby je odnieść potrzebujemy jednak odnowy Platformy, powrotu do programu partii łączącej przywiązanie do wolnego rynku, tradycyjnych wartości i pojmowania polityki w kategoriach służby „.....(źródło)
 
-------
W maju rok temu zaniepokoiła mnie wizja potencjalnego manewru Układu mającego na celu powstrzymanie marszu Kaczyńskiego po władze polegającego na wymianie Tuska na Gowina
 
Marek Mojsiewicz 19 maj 2012 „ Bardzo groźnym dla Polski manewrem oligarchii byłoby zastąpienie Tuska przez Gowina. Gowin mógłby stanąć na czele Platformy i zostać premierem . I przeprowadzić przedterminowe wybory, które osłabiłyby wynik PIS i Kaczyńskiego. Jeśli teraz oligarchia czegoś nie wymyśli to Kaczyński dojdzie do władzy na fali niezadowolenia społecznego . Gowin jest kunktatorem i oportunistą .Kosmetycznym konserwatystą i wolnorynkowcem . Oligarchia kontroluje lewą stronę sceny politycznej dzięki lewakowi Palikotowi. Dlatego może sobie pozwolić na ruch pchnięcia Platformy pod Gowinem w stronę wyborców konserwatywnych i chrześcijańskich. „....(więcej )
 
Na lewicy coś jednak poszło nie tak. Socjaliści Obozu Pruskiego , czyli Palikot i jego Menażeria nie wytrzebili socjalistów moskiewskich , czyli SLD . Co więcej notowania homo socjalisty Palikota poszybowały w dół . SLD dla Niemiec jest elementem niepewnym na polskiej scenie politycznej , bo może w interesie Rosji w razie rozgrywek rosyjsko niemieckich poprzeć Kaczyńskiego.
 
Układ podjął próbę zmarginalizowania moskiewskiej lewicy i pchnął Tuska na lewo , przy okazji forsując w Polsce niemiecką religie dla niewolników , czyli polityczną poprawność . Z prawej strony Kaczyńskiego miała zaatakować nowa koncesjonowana pruska partia o programie konserwatywno liberalnym . Jednym z takich projektów była Zbieranina Gowina , która jednak dostała tylko trzy procent.
 
Tonący brzytwy się trzyma . Układowi pozostał jedynie wariant Zgniły Konserwatysta Gowin na czele socjaldemokratycznej Platformy .
 
Za fasadą Gowinem będzie oczywiście stał twardy aparatczyk Schetyna, który nie dopuści , aby Gowin swoimi ludźmi obsadził listy wyborcze . Przedterminowe wybory z Gowinem na czele Platformy mogą powstrzymać Kaczyńskiego i nie dopuścić go do władzy. Po wyborach powstanie słaba koalicja Platformy z lewicą. Premierem zostanie Schetyna , który Gowina spacyfikuje . Być może Gowin zostanie jako użyteczny” konserwatysta” i zamiast aportować Tuskowi zacznie Schetynie . Gowin jest zbyt niepewny aby Układ pozwolił mu po wyborach , a nawet przed nimi zostać premierem .
 
Oczywiście to są tylko moje czarne spekulacje. Jako ilustracje technik medialnych , którymi będzie operacja podmiany Tuska na Gowina realizowana polecam
 
Braun w swoim wykładzie pod tytułem”Układ Wrocławski „ twierdzi że Schetyna to nie zwykły donosiciel ,ani nawet kontakt operacyjny, ale oficer WSI . „....( więcej )
 
Video Grzegorz Braun „ Układ Wrocławski „
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

10
Średnio: 10 (1 głos)

W końcu

Tusk musi mieć drugiego kontrkandydata aby zachować pozory partii kierującej się demokratycznymi wzorcami. Chyba o to chodzi.