Orban znowu robi pośmiewisko z Tuska

Świat

POLITYKA DYDANSTYCZNA JAGIELLONÓW W XV i XVI WIEKU Władysław Jagielończyk (1434- 1444), w 1440 r. został wybrany przez Węgrów na króla. Związek Polsko- Węgierski (unia personalna) istniał do 1444 r. - król Władysław zginął w bitwie pod Warną. „...”Na przełomie XV i XVI w. władztwo jagiellońskie obejmowało państwa: Koronę (Polskę), Litwę, Czechy, Węgry- rozciągało się na północy od Morza Bałtyckiego, na wschodzie od ziem ruskich, na południu do Morza Czarnego i Adriatycjiego, na zachodzie do rzek Odry, Nysy Łużyckiej i środkowego biegu Dunaju, po granice z Italią. „....(źródło )

uroczyste przemówienie Viktora Orbána

Panie Premierze! Szanowni Panie i Panowie!
Ze wzruszeniem witam premiera Polski! Dla naszego pokolenia uczestnicy polskiej Solidarności i antykomunistycznego oporu są naszymi osobistymi bohaterami. Od nich uczyliśmy się jakimi sposobami walki można obalić komunizm. Pamiętamy, gdy Papież Jan Paweł II. przybył na Węgry i powiedział: Nasze narody, polski i węgierski łączy wspólnota losu, jak mówi przysłowie „jesteśmy braćmi i do szabli i do szklanki”. I rzeczywiście, od wieków szczególna więź łączy narody polski i węgierski.Szanowni Panie i Panowie!Niewielu wie, że w bitwie pod Mohácsem [1526], obok węgierskich bohaterów zginęło również 1600 polskich rycerzy. Również mało się mówi o tym, że w XV. wieku centrum intelektualnym nie tylko dla polskich studentów, lecz również dla węgierskich, był Kraków. Wówczas na tamtejszym Uniwersytecie liczba Węgrów przekroczyła 1200 osób, co stanowiło 20 procent studentów. No i razem przeżywaliśmy rok 1956. W październiku i w listopadzie po całej Polsce zbierane były dary i krew dla Węgrów. Liczba ochotników była tak wielka, że – jak piszą notatki z tamtych czasów – pracownicy Czerwonego Krzyża z trudem sobie radzili. Zanotowano również, że Polacy zebrali 21 milionów złotych dla Węgrów, chodź wówczas przeciętny zarobek Polaka wynosił tyko 1000 złotych. Z relacji polskiego dziennikarza wiemy, że gdy u nas lądowali z darami, to pierwsze słowa obsługi tutejszego lotniska były następujące: „Niech żyje Warszawa!”. Zanotowano również, że między innymi w Olsztynie zorganizowano demonstrację poparcia dla węgierskiego Powstania a ówczesny Plac Armii Czerwonej studenci uroczyście przemianowali na Plac Powstańców Węgierskich.Powszechnie wiadomo, że polscy żołnierze walczyli na Węgrzech w latach 1848-49 obok węgierskich powstańców. W 1863 natomiast Węgrzy wsparli polskich powstańców. W 1920 – i o tym mało się zbyt mówi - w bardzo ważnym dla Polski momencie, który Polacy pamiętają jako cud nad Wisłą, również my, Węgrzy zdobyliśmy zasługi.Szanowny Panie Premierze! Drodzy Polscy Przyjaciele!My, Węgrzy wierzymy, że nasz wspólny region może być jednym z motorów gospodarczej i kulturowej odnowy kontynentu. Jesteśmy również przekonani, że to nasze wspólne posłannictwo (misja) jeszcze bardziej może nas do siebie zbliżyć i dla obu naszych krajów niesie ono w sobie możliwość nowej, wspaniałej epoki. Naród polski i jego przywódcy – i tu osobiście muszę złożyć podziękowania panu premierowi Donaldowi Tuskowi – jak wiele razy w trudnych dziejach historii, tak i w ostatnich latach stanął obok nas, więcej - w naszej obronie. Dlatego naszym polskim Przyjaciołom należą się serdeczne podziękowania!Szanowny Panie Premierze!Pragnę pozdrowić Państwa słowami, które dla wielu z nas brzmią bardzo serdecznie, są bliskie naszym sercom. To początkowe słowa Mazurka Dąbrowskiego, polskiego hymnu państwowego:

Jeszcze Polska nie zginęła,

Kiedy my żyjemy.

Co nam obca przemoc wzięła,

Szablą odbierzemy...

Panie Premierze, Pan Bóg przyprowadził Państwa na Węgry!
„.....”Prezentujemy uroczyste przemówienie Viktora Orbána z okazji koncertu pod wspólnym patronatem premierów węgierskiego i polskiego w Akademii Muzycznej im. Ferenca Liszta 29 stycznia 2014 roku, Budapeszt: …(źródło)

Orban „„Chrześcijańska Europanie pozwoliłabycałym krajom utonąć w niewolniczych długach..."Zanim jakiekolwiek odrodzenie gospodarcze będzie możliwe,Europa musi wrócić do chrześcijaństwa"...”powiększający się kryzys w Europiema swoje źródła duchowe, a nie ekonomiczne....”aby przezwyciężyć kryzys i ocalić Stary Kontynentod zapaści gospodarczej, moralnej i społecznej, potrzebna jest odnowa kultury i polityki w oparciu o wartości chrześcijańskie...”wartościami, które zawsze napędzały gospodarkę europejskąbyły spójność, rodzina, praca i zaufanie. „....”Europa zarządzana zgodnie w wartościami chrześcijańskimi odrodzi się”.....”przed ReformacjąKościół był przeciwny lichwiepraktyce, która zdaniem tego protestanckiego polityka w dużej mierze przyczyniła siędo masowych, niemożliwych do spłacenia długów w wymiarze narodowym i indywidualnym. ( http://naszeblogi.pl/40234-jurek-sojusz-chrzescijanskich-panstw-kaczynskiego-i-orbana )

----
Mój komentarz

Wiktor Orban do lewaka, ateisty i fanatyka religijnego politycznej poprawności i gender jakim jest Tusk zwraca się „Panie Premierze, Pan Bóg przyprowadził Państwa na Węgry” ...a do tego mówi o odnowie kulturowej
„!My, Węgrzy wierzymy, że nasz wspólny region może być jednym z motorów gospodarczej i kulturowej odnowy kontynentu. Jesteśmy również przekonani, że to nasze wspólne posłannictwo (misja) jeszcze bardziej może nas do siebie zbliżyć i dla obu naszych krajów niesie ono w sobie możliwość nowej, wspaniałej epoki. „...

Orban , człowiek , który podobnie jak Kaczyński Polskę , chce odbudować Węgry jako państwo chrześcijańskie w subtelny sposób poniża Tuska, nie traktuje go poważnie , nie traktuje jako poważnego partnera .

Faktycznie mówiąc o wspólnej misji Węgier i Polski oraz o istnieniu „wspólnego regionu „ ponad plecami ogłupiałego lewackimi dogmatami Tuska zwraca się do Kaczyńskiego .

Był czas że wspólny obszar jagielloński obejmował współczesną Polskę , Białoruś ,Ukrainę cześć współczesnej Rosji, Litwę , Łotwę , Czechy ,Węgry , całe Prusy, Słowację , Rumunie , Chorwację, Słowenię, Bośnię I Hercegowinę , Mołdawię, Rumunię . Mniej więcej .

Co ciekawe cały ten obszar wyraźnie odróżnia się od obcej nam już kultury lewacko, muzułmańskiego Zachodu który masowo poniża i prześladuje chrześcijan . Cały ten wielki obszar znajdujący się pod panowaniem litewskich Jagiellonów wciąż jest obszarem chrześcijańskim , w większości słowiańskim .

Kataklizm geopolityczny o niewyobrażalnych skutkach w Europie i Rosji nadciąga .Ameryka stacza się coraz bardziej gospodarczo i militarnie .Jej względna pozycja w globalnym udziale procentowym populacji , PKB, militarnej , światowej kontroli zasobów surowców i ropy oraz pozycja dolara jako waluty światowej gwałtownie spada . Nie bez powodu Niemcy i Rosja zbroją się na niespotykaną skalę. Ale siła nic tu nie da. Chaos jako zapanuje w Europie Zachodniej związany z implozją ludności białej i chrześcijańskiej oraz eksplozją islamu będzie katastrofalny .

Gdyby polityka jagiellońska , czy idea stworzenia sojuszu czy Bloku Środkowoeuropejskiego była czystą mrzonką, czy dziecinadą to nie byłaby tak ostro zwalczana przez Sikorskiego , Tuska i funkcjonariuszy partii kolaboracyjnej w stosunku do Niemiec . Nie bez powodu kolaboracyjny rząd chce nie dopuścić , aby polskie dzieci uczył się historii . Bo dla przykładu z Węgrami mieliśmy już parokrotnie w naszej historii unię personalną , wspólnotę państwową , coś na kształt Unii Europejskiej , tylko w odróżnieniu od IV Rzeszy bez totalitarnych zapędów i prześladowań religijnych.

Orban doskonale zdaje sobie sprawę ,że ustrój gospodarczy i polityczny jego państwa, Polski i reszty państw europejskich jest chory , jest obłąkany , a liderzy polityczni to prymitywni socjalistyczni fanatycy. Orban sam może polec, ale, gdyby Kaczyński wygrał to kto wie , obaj mogliby zacząć demontować to totalitarne obrzydlistwo

Warto przypomnieć ,że Wielki Polak Jan Paweł II był zwolennikiem Unii Lubelskiej . Ale Unia Europejska jest bliższa wizji Hitlera niż Jana Pawła II . Więc może posłuchajmy Orban z jego wizją chrześcijańskiego Regionu Środkowo Europejskiego.

WD 90 „"W1942 rokuodbyła się w Berlinierzadowo-partyjna konferencja na temat utworzenia pod egidą Niemiec Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Referaty tam wygłoszone zostały następnie wydane w formie broszury pt.Europaische Wirtschaftsgemeinschaft.Celem realizacji planów wynikłych z tej konferencjiAdolf Hitler powołał ściśle tajny Komitet Europejski, a jego sekretarzem mianował 5IV 1943 r. jednego z dyplomatów Heinza Trützschler von Falkenstein.Otóż tej właśnie osobistości ze starej gwardii Ribbentropa Adenauer powierzył w 1949r. podobne stanowisko, dzięki czemu Komitet Europejski przetrwał wojnę."
J.Chodorowski,Rodowód ideologiczny Unii Europejskiej”.....( http://naszeblogi.pl/40027-michnik-popiera-rzady-zwolennikow-hitlera-w-rfn )

video Grunwald - wojna dwóch cywilizacji (Piotr Jaroszyński)
Video Nowa Europa (Federacja) | New Europe (Federation)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

maj 2010 „Premier Węgier Viktor Orban z pierwszą zagraniczną wizytą przyjedzie do Warszawypoinformował "Rz" nowy wicepremier i prawa ręka przywódcy FideszuTibor Navracsics, który od dawna za tym lobbował”…” –To nasz moralny obowiązek wobec Polski – naszego tradycyjnego sojusznika – uważa Navracsics.Zarówno on, jak i nowy szef węgierskiej dyplomacji Janos Martonyi chcą, by Węgry ożywiły swoje relacje z Polską „...( więcej)

grudzień 2010 Victor Orban „Przyjaźń polsko-węgierska oparta na istniejącej od zarania dziejów solidarności między naszymi narodami może być traktowana jako ideowy pierwowzór Unii Europejskiej – pisze premier Węgier „Najważniejszy wspólny interes Europy Środkowej ma jednak wymiar nie tyle regionalny, ile kontynentalny. A jest nim wzmocnienie Unii Europejskiej jako całości, uczynienie jej bardziej przyjazną oraz zapewnienie jej bezpiecznego rozwoju w zmieniającym się świecie. Również dlatego na węgierską i polską prezydencję spada ogromna odpowiedzialność. „..
 „Nadchodzi rok Europy Środkowej w Unii Europejskiej. W pierwszej połowie 2011 roku Węgry, a w drugiej Polska obejmą prezydencję Rady Unii Europejskiej. W tym samym czasie Litwa będzie przewodziła Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, a Ukraina Komitetowi Ministrów Rady Europy. „….„Dlaczego Europa Środkowa jest dla nas ważna? Przede wszystkim dlatego, że ją kochamy. Region ten jest większą ojczyzną, zarówno dla nas, Węgrów, jak i pozostałych narodów zamieszkujących te tereny. Stąd bierze się naturalne dla nas, Węgrów, uczucie, że w Polsce czujemy się znacznie bardziej u siebie niż w innych rejonach świata. Między krajami Europy Środkowej jest bowiem pewne podobieństwo, mieszkające na tym obszarze narody tworzą wspólnotę i jako jej członkowie – jak zwykło się mówić – "rozumieją się w pół słowa".”…”Pewne natomiast jest to, że zawierane są nowe porozumienia i sojusze, a ten proces daje nam, narodom środkowoeuropejskim, wielkie możliwości. Cały region może zostać dowartościowany, jeśli zdołamy sprostać temu procesowi i wystąpić w jego ramach jako inicjatorzy.”…” Niewiele jest przykładów współpracy międzynarodowej, które mogłyby się poszczycić tyloma sukcesami, co Grupa Wyszehradzka. „…”Ważne Partnerstwo Wschodnie”Ważną dla nas wspólną sprawą jest los naszych sąsiadów na Wschodzie – a zatem także dotycząca ich inicjatywa UE, czyli Partnerstwo Wschodnie. Ten program unijny daje niezwykłą możliwość wydobycia naszych wschodnich sąsiadów z mroków zapomnienia w unijnej świadomości. Stawką jest możliwość stworzenia poprzez inicjowane także przez nich projekty wspólnej (a więc także razem z nimi) wizji UE w odniesieniu do Ukrainy, Mołdawii i Białorusi oraz trzech państw kaukaskich. W tej sprawie interesy państw środkowoeuropejskich – a zwłaszcza Węgier i Polski – są zbieżne. Dochodzi do tego kwestia dotycząca także całej Unii – za sprawą przewodnictwa UE stronie węgierskiej i polskiej przypadła istotna rola w dynamizacji tego programu. „...”Na koniec Premier Węgier przestrzega Polskę  słowami „Na razie warto zachować w pamięci słowa XV-wiecznego kronikarza Jana Długosza, który – być może jako pierwszy w historii – w pełni świadomie pisał o przyjaźni polsko-węgierskiej. Przytoczył on słowa wypowiedziane ponad 1000 lat temu przez papieża Sylwestra II, który przekazując przedstawicielowi narodu węgierskiego klejnoty koronne, podobno napomniał stojących przed nim posłów polskich i węgierskich, by póki świat światem ich narody żyły w przyjaźni, wzajemnie się wspierając, bo gdyby którykolwiek z nich chciał przyczynić się do zguby drugiego, także na siebie ściągnie nieszczęście „ ( więcej )

Premier Węgier Wiktor Orban mówił, żebez wielkiego poparcia Polski, Węgry nie byłyby wolnym krajem. Przypomniał, że Polacy dali światu papieża i "Solidarność", a przez to wolność i niezależność poglądów.Szef węgierskiego rządu mówił, że rozpoczyna się nowy i nieznany rozdział w historii ludzkości i obawiamy się, że możemy utracić wartości, które są tak ważne dla nas. Wiktor Orban mówił, że Węgrzy życzą Polakom: niech pan Bóg da wam dużo siły, zdrowia, niech da dobrych sąsiadów, sprawdzonych partnerów, dużo dzieci i dużo pracy, która będzie miała owoce i sens. „.....( więcej )

„Włoski Senat przeciwko dyskryminacji pedofilów „...”We Włoszech zostaną prawdopodobnie wprowadzone nowe ustawy przeciwko dyskryminacji tzw. mniejszości seksualnych, obejmujące nie tylko homoseksualizm i biseksualizm, lecz również pedofilię! „...”Taką zmianę do ustawy dodali senatorzy z prawicowo-liberalnej partii „Nuovo Centrodestra”. Kary obejmują: podjudzanie do dyskryminacji (do 18 miesięcy pozbawienia wolności i 6000 euro grzywny), namawianie do przemocy wobec owych mniejszości (od 6 miesięcy do 4 lat pozbawienia wolności) oraz przynależność do organizacji „dyskryminujących” (od 6 miesięcy do 4 lat pozbawienia wolności dla członka, a dla lidera organizacji od roku do 6 lat). 
Pedofilia jest we Włoszech nielegalna, aczkolwiek w grudniu 2013 włoski sąd uniewinnił 60-latka, który uprawiał seks z 11-letnią dziewczynką, ponieważ „kochali się”. Warto zauważyć, że podobne sytuacje mają miejsce w wielu krajach Europy Zachodniej, gdzie pedofile coraz bardziej otwarcie walczą o swoje prawa, często ramię w ramię z organizacjami LGBT.”...(źródło )

Jako ilustracje tego przytaczam fragment tekstu 1Maud omawiający teksty z Wikileaks 
 
Polska objęła zaskakująco silne przywództwo podczas konfliktu w Gruzji - to ocena działań polskich przywódców w sierpniu 2008, zawarta w depeszy wysłanej z ambasady USA w Warszawie datowanej na 10 sierpnia 2008 roku, zaledwie 2 dni po rozpoczęciu wojny na Kaukazie. Depesza znalazła się wśród dokumentów zamieszczonych w internecie przez "Russkij Reporter".
 W dokumencie czytamy, że prezydent Lech Kaczyński koordynował regionalne demonstracje poparcia dla Tbilisi - w tym zaplanował podróż do stolicy Gruzji z prezydentem Ukrainy i przywódcami państw bałtyckich.Ambasada w Warszawie informuje też Departament Stanu, że Kaczyński głośno potępił wraz ze swoimi trzema bałtyckimi partnerami rosyjską akcję zbrojną w wydanym 9 sierpnia oświadczeniu. Przywódcy zaapelowali wtedy do UE i NATO o sprzeciwienie się „imperialistycznej i rewizjonistycznej” polityce Rosji w Europie Wschodniej.”
Z kolei – zwraca uwagę autor noty – szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu udało się przezwyciężyć sympatię niektórych członków UE do Rosji i doprowadził do spotkania na szczeblu ministrów spraw zagranicznych (odbyło się ono 13 sierpnia - red.)”
 Przypomnijmy kulisy akcji Prezydenta Kaczyńskiego z tych dni.
Kancelaria Premiera:
, To jest wbrew regułom bezpieczeństwa''
Jednak - jak informowały źródła w Kancelarii Prezydenta - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie chciała udostępnić prezydentowi rządowego samolotu, którym mógłby się udać do Gruzji. Według źródeł PAP w poniedziałek wieczorem prezydent i premier trzykrotnie rozmawiali telefonicznie; Tusk miał nie godzić się na spotkanie. Szef rządu tłumaczył podczas konferencji prasowej, że priorytetem rządu było dokończenie ewakuacji Polaków z Gruzji, do czego wykorzystywano samolot rządowy. Jak mówił, był sceptyczny wobec misji prezydentów do Gruzji nie tylko ze względów logistycznych, ale też bezpieczeństwa, o czym poinformował Lecha Kaczyńskiego.
Wyjazd dochodzi do skutku. Jak wszyscy pamiętają, nie bez sensacji. Mimo iż w tym samym czasie, w którym zamierzał lądować Lech Kaczyński w Tbilisi lądował premier Sarkozy, decyzją pilota samolot jest skierowany do Azerbejdżanu. Oficjalny powód: brak danych o sytuacji w Tbilisi.
Tymczasem francuska prasa tak komentowała akcję prezydenta Kaczyńskiego „W ostatnich dniach prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii zrezygnowali z języka dyplomacji. Nawołują NATO do przeciwstawienia się imperialistycznej polityce Rosji. Głównym inicjatorem wspólnej wyprawy polityków do Tbilisi był prezydent Polski Lech Kaczyński. Podobnie jak jego koledzy nie ufa on Rosji i nie zamierza jej traktować jako partnera. To może utrudnić zadanie Sarkozy’emu, który usiłuje doprowadzić do pokoju w regionie”. ….(więcej)

„Lider ortodoksyjnej izraelskiej partii politycznej Shas powiedział, że sprawa rzekomego spotykania się syna izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu z nie-Żydówką jest „sprawą wagi państwowej” i obiektem „narodowej troski” o żydowską tożsamość.
Według doniesień mediów 23-letni Jair Netanjahu umawia się z 25-letnią Norweżką Sandrą Leikanger, którą poznał podczas studiów. Według doniesień izraelskich mediów premier Netanjahu rozmawiał o tym z premierem Norwegii podczas szczytu ekonomicznego w DavosStaram się nie oceniać prywatnego życia syna premiera, ale jeśli, nie daj Boże, jest to prawda to przestaje to być sprawą osobistą a staje się sprawą całego narodu zydowskiego” – powiedział Deri. Wyraził też obawę jak zareagują na to Żydzi, którzy, jego zdaniem „inwestują dziesiątki, jeśli nie setki milionów dolarów aby zapobiec asymilacji Żydów z innymi narodami na całym świecie”. Jest to o tyle ciekawe, że duże, międzynarodowe organizacje żydowskie znane są z zaangażowania w promocje multikulturalizmu w Europie i na świecie. Partia Shas jest dziś piatą co do wielkości partią w izraelskim parlamencie. „....(źródło )

„Portugalia rozdaje domy za darmoTo nie żart, w Portugalii już od dwóch lat trwa program, w ramach którego tamtejsze władze oddają domy, a nawet ziemię każdemu, kto zechce się osiedlić na stałe.Czemu to robią? Program Novos Povadores obejmuje najbardziej wyludnione regiony kraju, m.in. Baixa Alta, Beira Alta oraz Alentejo. Władze Portugalii chcą w ten sposób walczyć z efektem starzejącego się społeczeństwa. Kiedy dotychczasowi właściciele bezpotomnie umierają, pozostawiają po sobie ziemię, którą nie ma się kto zająć. „....(źródło )

Chińczycy twierdzą, że era dolara dobiega końca, że czas na nową globalną walutę „...”Coraz więcej doniesień z rynków finansowych wskazuje na to, że wkrótce amerykański dolar nie będzie walutą rezerwową. Chińczycy proponują, aby został zastąpiony przez inną globalną walutę, której utworzenie jest konieczne do dokonania de amerykanizacji światowych finansów. „....” Wszystko wskazuje na to, że era dolara jest już przeszłością. Nic nie pomoże już kuglowanie FED i nawet zaprzestanie dodawania zer na rachunkach zwane eufemistycznie drukowaniem nic nie pomoże. Były szef Banku Światowego, Chińczyk Justin Yifu Lin otwarcie mówi o końcu dominacji amerykańskiej waluty i wskazuje ją jako główną przyczynę globalnego kryzysu finansowego. „...(źródło )

video Michalkiewicz o wydarzeniach na Ukrainie: A kto za to płaci?
Video Nowa Europa (Federacja) | New Europe (Federation)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

10
Średnio: 10 (6 votes)

Dobry i wartościowy...

artykuł. Niestety pozbawiono mnie możliwości oceniania, wlepiając nowy login do starego hasła. Także 10, ale tylko na gębę!...