Tusk do Michnika Kaczyński ma wizję i jej użyje

Kraj

Tusk Odrzuca pan ideologie i twarde przywództwo. Jednak za głównego rywala ma pan właśnie ideologa i wodza, który z determinacją i wiarą dąży do zwycięstwa. „.....”
- Ma wizję i nie zawaha się jej użyć.”.....” To jest dylemat, który kiedyś nieostrożnie nazwałem odpowiedzialnym populizmem. A więc wprowadzać na tyle łagodne zmiany, by nie stracić akceptacji społecznej. „...Nie zamierzamy się ścigać z PiS w mesjanizmie i tradycji nieszczęścia narodowego. Tam są demony przeszłości i lęk przed przyszłością. To dobrze zdefiniowany elektorat. Ponadto PiS wspierają silne instytucje: przygniatająca większość hierarchów katolickich, NSZZ "S", połowa świata mediów prezentująca krwawy, rymkiewiczowski pogląd na świat.
My odwołujemy się do całej reszty, w całej swej różnorodności, do nowoczesnych Polaków w nowoczesnym świecie, którzy dążą do cywilizacyjnego skoku „.....”Adam Michnik: Jednak podatność na agresywną retorykę wobec własnego państwa skądś się wzięła.
( Tusk ) - Życie społeczne i tak jest u nas spokojniejsze niż w innych państwach europejskich. Nigdzie władza nie jest od tego, by ją kochać, a już na pewno nie w Polsce. Jednocześnie ci krytyczni Polacy wybierali nas sześć razy z rzędu i jedna trzecia z nich deklaruje do nas zaufanie. „....” Michnik: Będąc politykiem wyrosłym z KLD, z projektu liberalnego po wszystkich korektach, musi pan rządzić społeczeństwem w gruncie rzeczy konserwatywnym. Czy tu nie ma zderzenia etosów liberalnego i konserwatywnego? - W samym konserwatywnym modelu życia społecznego nie widzę nic groźnego. Liberalny pogląd na świat (bez radykalnych zmian w sferze obyczajowej), jeśli ma mieć wpływ na życie społeczne w Polsce, musi być częścią większego projektu politycznego. „......”Mamy dziś przeciwko sobie, co widać gołym okiem, i Kościół w swej przewadze, i związki zawodowe w komplecie - od Solidarności '80, przez "S", po OPZZ - i potężną opozycję polityczną. Mamy kryzys gospodarczy w Europe i wreszcie dość nieprzyjazne media. „....Jarosław Kurski, Adam Michnik w rozmowie z Donaldem Tuskiem ….. (źródło )
 
 
Profesor Paweł Śpiewak „Dziś wybory wygrałaby partia Kaczyńskiego „....”Dlaczego Polacy odwracają się od PO? Bo widzą, że to jest partia władzy, która bardziej zainteresowana jest utrzymywaniem profitów z rządzenia niż podejmowaniem realnych konstruktywnych działań. „...”A członkowie partii boją się utraty władzy i przywilejów z tym związanych”...”Nie byłbym zdumiony, gdyby Kaczyński wygrał przyszłe wybory i został premierem Polski.„...”Akurat w kwestii tego, że Kwaśniewski nie jest wybitnym politykiem, zgadzam się z Wałęsą. Kwaśniewski jest miły, nikomu nie zawadza, ładnie się uśmiecha, patrzy głęboko w oczy, dobrze wygląda w „Vivie", gdzie prezentuje się jak niedoszły król Polski. Kwaśniewski to bohater opery mydlanej. „.....PiS ma zdolność koalicyjną? O koalicjach mówi się po wyborach, a nie przed. PiS mógłby rządzić z PSL lub z SLD.”.....”Leszek Miller mógłby stworzyć rząd z Jarosławem Kaczyńskim po sprawie Barbary Blidy? Z trudem, ale nie jest to coś niemożliwego. SLD pozostaje poza aparatami władzy niemal dziesięć lat, a to znaczy, że działacze takiej partii głodni są stanowisk.”......”Co jest katastrofalnego w wizji Europy Kaczyńskiego? PiS buduje swoją tożsamość jako partia eurosceptyczna. Nie ma żadnych propozycji dla UE poza odrzuceniem paktu klimatycznego. Straszenie, że Niemcy z Rosjanami chcą dokonać czwartego rozbioru Polski, to powtarzana intelektualna kalka, która nie wiadomo czemu ma służyć.”.....”Z ostatniej Diagnozy Społecznej prof. Janusza Czapińskiego wynika, że część Polaków jest już zmęczona demokracją i pojawia się tęsknota za rządami silnej ręki. Znam te badania, ale wątpię w ich wyniki. Te badania prof. Czapińskiego są nieprzekonujące i nieodpowiedzialnie podawane społeczeństwu. Nie jest prawdą, że Polacy mają dość demokracji jako ustroju. Część Polaków jest zmęczona demokracją polską, co nie znaczy, że pojawia się tęsknota za dyktaturą. Polski system ma wszelkie cechy oligarchiczne i tak naprawdę nasz ustrój nie ma wiele wspólnego z klasyczną definicją demokracji.”......”Schetyna jest pierwszym w PO trudnym dla Tuska przypadkiem. Do tej pory dość sprawnie eliminował swoich przeciwników. Tym razem zachowuje się w sposób zastanawiająco powściągliwy.Start Jarosława Gowina w wyborach o przywództwo w PO może się zakończyć udanym wybiciem się na niepodległość polityczną byłego ministra sprawiedliwości? Gowin politycznie podpompuje się na dwa tygodnie, a później pamięć o nim będzie słabła. Nie ma szans na wprowadzenie nowej prawicowej partii do Sejmu. Za dwa lata o Gowinie będzie się pamiętać jak o Janie Rokicie.”.....”Jakim premierem byłby Kaczyński?
Rządy PiS byłyby kiepskim rozwiązaniem dla Polski. Kaczyński promuje język narodowej demokracji. Nadużywa języka narodowego, „narodowych strachów" i nie brakuje mu narodowej tromtardacji.Jego wizja pamięci historycznej spełnia się w pojęciu dumy narodowej i nie ma w niej miejsca na krytyczny ogląd własnej historii. Kaczyński wybrał – obawiam się – wizję Polski jako europejskiej i światowej prowincji. Żaden z jego pomysłów państwowych i programowych nie jest ani głęboko uzasadniony, ani konieczny. Nie wiem, dlaczego ma powstać ministerstwo gospodarki morskiej ani dlaczego ma się likwidować gimnazja. Z pewnością dużo obiecuje, ale w tej dyscyplinie już wykazywał się sporymi osiągnięciami. Gorzej ze spełnieniem swoich zobowiązań.”....mówi znany socjolog Paweł Śpiewak Jackowi Nizinkiewiczowi. „....( źródło)
 
-----
Mój komentarz
 
Jak to możliwe że w Chinach jest 4 procentowe bezrobocie , a jak pisze Walewska kawiarnie , restauracje aż się proszą o pracowników od razu ofiarując im około 1500 złotych . Biorąc pod uwagę ,że siłą nabywcza , czyli ilość towarów i usług które można za to kupić jest dużo większa można przyjąć ,że nikt niewykwalifikowanemu Chińczykowi łaski nie robi ofiarują mu na początek dwa i pół tysiąca złotych . A prezydent XI obiecał że realna płaca w ciągu 10 lat się ...podwoi .
 
Skale nędzy do jakiej doprowadził Polaków Tusk jest niewyobrażalna. Rybiński tak opisuje skalę prymitywizmu , degrengolady do jakiej w gruncie rzeczy prostak intelektualny Tusk doprowadził Polskę .
 
Profesor Krzysztof Rybiński „ Raport Wstydu” ….”Ukazała się szósta edycja raportu Global Innovation Index, który jest tworzony od 2007 roku przez konsorcjum znanych uczelni we współpracy ze światową organizacja własności intelektualnej (WIPO). Raport ocenia poziom innowacyjności w 142 krajach. Polska zajęła 49 miejsce i spadła o pięć pozycji w porównaniu z zeszłym rokiem „.....”Znaleźliśmy się tuż za Rumunią i daleko za Bułgarią, które są o wiele biedniejszymi krajami od nas, więc mają mniej pieniędzy od nas na finansowanie innowacji. „....”Ale największym powodem do wstydu są trzy podrankingi. Pod względem czynników inputowych (jakość otoczenia regulacyjnego, liczba wykształconych osób, dostęp do kredytu itp.) Polska zajmuje 39 miejsce. Pod względem czynników outputowych (tworzenie i dyfuzja wiedzy, tworzone aktywa niematerialne, produkcja kreatywnych dóbr) Polska zajmuje bardzo dalekie 64 miejsce. A to oznacza że pod względem efektywności przekształcania czynników wsadowych w innowacyjne efekty zajmujemy 110 miejsce na świecie, czyli jesteśmy w gronie państw które najbardziej marnotrawią nakłady na innowacyjność „.....(źródło )
 
Pełne sukces Tuska w budowie bambusolandu . Jak to się dzieje że skrajnie skorumpowane złodziejskie wygrywają wybory.
 
Kluczem do zrozumienia metody zaprogramowanego zniszczenia Polski są te dane
 
„ Trzy i pól miliona ludzi na smyczy Tuska „ W Polsce sektor publiczny zatrudniał ok. 3,5 mln osób na koniec zeszłego rok „..”Z analizy wynika, że zarobki w sektorze publicznym są wyższe niż w prywatnym. W zeszłym roku różnica sięgała ok 30 proc. „.....”Ekonomiści policzyli, że polski sektor publiczny zatrudnia 21,6 proc. wszystkich pracujących „ „......”.”Należy jednak pamiętać,  że urzędnicy, których liczba w zależności od przyjętej definicji wynosi od 0,4 mln do prawie 1 mln osób, „.....(źródło )
 
Śpiewak twierdzi ,że Polsce nie ma demokracji . „ Polski system ma wszelkie cechy oligarchiczne i tak naprawdę nasz ustrój nie ma wiele wspólnego z klasyczną definicją demokracji.”
 
System oligarchiczny , dziki któremu można kontrolować polityków i „ustawiać ich „ na kluczowych stanowiskach , kontrola mediów i, dziki czemu można sterować kampaniami wyborczymi , prac ludziom mózgi i kształtować poglądy , do tego trzy i pól miliona ludzi na smyczy z których zrobiło się wyborczych gwarantów że patologiczna Polska będzie staczała się w przepaść.
 
Lichwiarstwo i Niemcy mieli jednak pecha . Jarosław Kaczyński nie wsiadł do samolotu lecącego do Smoleńska Jego brata , który poległ tak scharakteryzowała kanclerz Niemiec Angela Merkel „ Lech Kaczyńskibył "autentycznym reprezentantem interesów swojego kraju". - Kochał swój kraj, był wojowniczym Europejczykiem „....(więcej)
 
Ponieważ Jarosław Kaczyński nie został zabity w Smoleńsku powstała w Polsce silna opozycja . drugim czynnikiem ,który może uratować Polskę to jedna z największych katastrof geopolitycznych w historii. Dramatyczny, odbywający się w mgnieniu oka upadek cywilizacyjny Zachodu .
 
Niemcom najzwyczajniej w świecie zaczyna brakować pieniędzy , aby utrzymać reżim Tuska . W kraju w którym jak to określił Szewczak panuje totalitaryzm podatkowy i który jest celowo niszczony ekonomicznie nie można utrzymać 3 i półmilionowej grupy na koszt wyniszczonych podatkami Polaków. Reżim , aby przetrwać musi otrzymywać od Niemców pieniądze zwane dotacjami europejskimi . Zniszczenia ekonomiczne i społeczne jakich doznała Polska w białej wojnie są tak wielkie,że Tuska nie utrzyma klasy swoich klientów z łupienia Polaków .
Janusz Szewczak „ Skala fiskalizmu ze strony resortu, która wynika z załamania się wpływów budżetowych, przypomina rozbójnicze działanie. Łupienie przedsiębiorców, podatników, kierowców, pieszych, jest tak opresyjne, że Polacy od dawna czegoś takiego nie doświadczyli. „....”Ostatnio doszło do niemal 200 zmian w ordynacji podatkowej, a dodatkowo Ministerstwo Finansów rozważa możliwość wprowadzenia blokady konta bankowego podatnika prewencyjnie na trzy miesiące. Zwiększa się elastyczność, uznaniowość w stosowaniu przepisów. To niezwykle niebezpieczne, mamy budowę fiskalnego totalitaryzmu. W tym kontekście dziwi, że środowiska biznesowe nie protestują. Działanie władz jest wymierzone w polskich drobnych i średnich przedsiębiorców. Wielkie koncerny zawsze znajdą możliwość obejścia prawa. „...(źródło)
 
czego boi się Tusk najbardziej .Tego że „ Ma wizję i nie zawaha się jej użyć” . Jest jeszcze coś co jest gwarancją dla Polaków ,że Układ nie kupi Kaczyńskiego
 
Leszek Miler „ Ta władza potrzebna jest Kaczyńskiemu dla zemsty i rewanżu „ ...(źródło )
 
 
video „Masowa Kontrola Umysłu (Mind Control) - Mass Media 1/3 „
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie
 
Danuta Walewska „Tyle że w tych największych miastach, jak Pekin, Szanghaj czy Shenzhen, bądź mniejszych, ale też wielomilionowych – jak Shenyang – na szybach wielu restauracji są przyklejone kartki z ofertami pracy i konkretnymi liczbami dotyczącymi zarobków – najczęściej powyżej 2,5 tys. juanów. „.....”(według średniego kursu NBP 1 juan to ok. 55 groszy) „.....”To pojawiający się element może jeszcze nie szarej, ale „szarawej" strefy chińskiej gospodarki, która jest wyceniana na 6 bln (sic!) dol. Rocznie „.....”(źródło)
 

5.07692
Średnio: 5.1 (13 votes)

popieram Traubego!

Nawet nie wiem o czym gość pisze, bo nie sposób czytać.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

jestem pewien, że każda notka sygnowana przez Traubego

będzie przychylnie potraktowana przez Administrację, która ceniąc pióro Autora in spe i nie upierając się przy lepszej sprawie poleci ją uwadze P.T. Czytelników.
Z pozdrowieniami
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Traube jest Autorem in spe

w aspekcie notki, której jeszcze nie nie ma, a którą napisze w przyszłości, a Administracja z satysfakcją i zadowoleniem podklei nagle w przyszłości.

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

@tł - nadinterpretujesz

Traube jest Autorem in spe (patrz niżej), choć Administracja wolałaby aby był Niepoprawnym pędzącym vita activa much more. Natomiast Administracja jest bytem absolutnie realnym. Dobrze to czy źle?
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

@tł - to nie Newton, to

kąsający zaciekle Hegel...
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Zinterpretowana absolutnie w duchu

konceptu przetworzonego przez samozwańczego ucznia Hegla, który pojąć Ducha nie mogąc, kontentował się materią...
Kto nie głosuje, wybranych głosami innych nie powinien krytykować. Kto nie pisze, nie powinien się oburzać, że jego teksty nie sa promowane. Czy ja też tak mogę? ADMINISTRACJO, DLACZEGO ŻADEN TEKST SMOKA OD TYGODNI NIE BYŁ PROMOWANY!?
P.S. Tak krawiec kraje, jak mu materii staje...
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

znowu popieram!

Jak się sami nie będziemy szanować, to kto nas uszanuje?
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Szanowny Dixi, mogę tylko z pełnym przekonaniem

powtórzyć to, com napisał chwilę wcześniej Traubemu. Administracji będzie miło, gdy otrzyma możliwość podklejenia tekstu pióra Dixi'ego.
Z pozdrowieniami Smok
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Smoku...

ale przecież w gruncie rzeczy oni obaj mają rację.
Co ta notka robi na stronie głównej?

Nie zmienia to faktu, że sama też chętnie przeczytałabym teksty Traubego i Dixiego :)

@Ellenai - nie tylko chętnie bym przeczytał, ale również

zachęcił do tego innych. Ale cóż: nie ma tekstu Dixiego, nie ma tekstu Traubego, nie ma zimnioka, jest niepoprawnie sucha łotewska pustynia, głód i halucynacje...
P.S. Miło Cię "słyszeć" :))
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Smoku

Ciebie też miło "słyszeć" :)

Rozumiem tych, którzy nie piszą. Czasem przychodzi taki czas, że trzeba od tego odpocząć i sama tego doświadczam od kilku miesięcy. Do tego dochodzi zniechęcenie ciągłego potykania się o nicki, które z niepoprawnością nie mają nic wspólnego, a jednak tu funkcjonują w najlepsze.
Może ten zapowiadany "przewrót technologiczny" na NP
zachęci parę osób do pisania i poprawi atmosferę?
Oby! :)

Ellenai miła - ja tez rozumiem! O jak dobrze rozumiem!

Ale doświadczywszy niemocy twórczej lub zwykłej niechęci do pisania czy tez prozaicznego braku czasu na pisanie, nie krytykowałem jednocześnie tych, którzy piszą. Lepiej lub (częściej) gorzej. ale piszą :)
Na Ciebie tez czekam niecierpliwie i z utęsknieniem :)
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Smoku

Lepiej lub (częściej) gorzej. ale piszą :)

A nie uważasz, Smoku, że ten argument jest równie przekonujący jak na przykład taki: on, co prawda, jeździ najczęściej po pijaku, ale jeździ? :))

Krytyka to także nieodłączny koloryt NP i dobrze, że jest.
Nie powinno nas to nadmiernie irytować - tak myślę.
Nie trzeba samemu malowac obrazów, by dostrzec, że coś jest kiczem i być wspaniałym wokalistą, by słyszeć, że ktoś fałszuje. Traube i Dixi są po prostu sobą i obu im zależy na poziomie NP. Tego akurat jestem absolutnie pewna. Zależy nieporównanie bardziej niż temu, kto tu wrzucił tę pijaną notkę.

Na Ciebie tez czekam...

No cóż...
*Ale miejcie nadzieję...;)
Piszę, Smoku, w tej chwili rzeczy, na które mam umiarkowaną ochotę, ale niezbędne. Mam więc na razie pisania powyżej uszu. Ale za to stęskniłam się już bardzo za rozmowami z Wami :)

Ellenai - nadzieja jeszcze we mnie nie umarła,

dlatego liczę, że napiszesz Ty, Dixi, Traube i inni, których cenię. To najlepszy sposób na wsparcie portalu, najlepsze działanie na rzecz jego dobra... A z tym jeżdżeniem po pijaku: Ellenai, takie sofizmaty tworzysz? Ty?
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Smoku

Hmmm... jak by tu powiedzieć...
Bywam wredna :))

Najdroższy Smoku!

Ja też będę szczęśliwy, kiedy będę mógł napisać post bez obawy, że utknie on w śmietniku, przysypany ulotkami, reklamami i spamem.
Właśnie jakiś koleś mnie "zgłosił" pod ostatnim postem TŁ.
Bez powodu, bo nie złamałem Regulaminu.
Czy za komentarze składające się z wielokropków nie ma jakichkolwiek kar?
Chyba powinny być, bo to ordynarny spam.
Czy za "zgłoszenia" popełnione z czystej złośliwości przez rozeźlonych miernoty, nie ma jakichkolwiek kar?
Powinny być, jak sadzę.
Powtarzam - szanujmy sami siebie i nie doprowadzajmy Niepoprawnych do stanu stajni Augiasza.
Pozdrawiam serdecznie.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Niezmiennie Szanowny Dixi:

są kary dla przeciętnych drani, a lud ofiar nie złoży na daremno:) I masz moje słowo: napisz post bez obawy...
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

na razie wiele moich komentarzy...

... ma większa zawartość merytoryczną, niż wiele postów, zaznaczę nieskromnie:):):)
Na "wiecznej sławie" i... punkcikach mi nie zależy.
Nie mam też do zrobienia żadnego interesiku (bez seksualnych podtekstów:):):) na NP.
"Kontentuj się małym" (bez seksualnego kontekstu:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

@Dixi - nikt nie neguje wartości Twoich

komentarzy (a ściślej - części Twoich komentarzy), natomiast ja nał mówię o Twoich tekstach. Napiszesz takowy or not?

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

jak powiedział Dobry Wojak Szwejk...

... gdy go pytali, czy wierzy w koniec świata: "Uwierzę, jak zobaczę, ale to chyba jeszcze nie jutro".
Na razie dam na miesiąc z kawałkiem Wszystkim od siebie odpocząć.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Oj Traube, żebyś wiedział ile razy dziennie

Drupal chce się instalować u gościa, który próbuje moderować SG...
Twoje teksty i ostatnie i przedostatnie znam - o czym dobrze wiesz. Akceptując regulamin Niepoprawnych, zaakceptowałeś brak kontroli nad komentatorami: naprawdę chciałbyś mieś taką kontrolę? Uważasz za słuszne uprawnienia cenzorskie w rękach każdego blogera? Ileż gromów spadło na pobłażliwą administrację niniejszego portalu, gdy zdarzyło sie jej usunąć to lub owo, ileż oskarżeń o pochodzenie z Mysiej, lub profity z Hasbary... We'll see...
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

tu zaś pozwolę sobe nie zgodzić się z Tobą, Traube!

Jeśli ktoś ma zamiar publicznie się kompromitować, to niech jego "komentarz" będzie uwieczniony na wieki wieków, amen.:):):)
Przez lata, zanim jeszcze pojawili się Niepoprawni, miałem loga na )pardon) Onecie (ale nie na portalu GW:):):))
Nikogo nie kasowałem, nikogo nie banowałem.
Albo zabijałem śmiechem, albo ignorowałem.
To działa.
Moim zdaniem "zgłoszenia" służą dwóm celom.
Pozwalają usunąć z NP teksty skandaliczne, kompromitujące portal (często prowokacyjnie, ale też z głupoty), a nawet wręcz zasługujące na kryminał.
Pozwalają zwrócić uwagę Administracji, że ktoś nie zasługuje na to, by nosić godne miano Niepoprawnego.
W nowej "odsłonie", jak rozumem, będzie możliwość ocenianie "komentów". To wystarczy aż nadto. I tak, jeśli jakaś sitwa (a są takie) się zmówi, to zrzuci komentarz "pod kreskę), ale nadal będzie można poczytać sobie, co tam trafiło.
Widlasty boi się tego panicznie, ja... powiedzmy, że może jakoś się uchowam... czasem (przy całym "talencie" do robienia sobie wrogów.
Ty będziesz miał swoje narzędzie.
Może nie od razu gilotynę, ale jednak...
Pozdrawiam serdecznie!
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

@Traube - jak kiedyś mówił jubilat (wczorajszy?): wszystko

co nie jest zabronione, jest dozwolone. Agregacja jest dozwolona, odpowiadanie na komentarze nie jest obowiązkowe. Redakcja kraje jak jej materii staje, a blogerzy mają w klawiszach moc wynoszenia ku chwale lub spychania w otchłań... A niedługo jeszcze większa Moc będzie z nimi :)))
Pozdrawiam
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*