Biuro Manipulacji Internetem – czy tak to działa?

man.jpg
Idee

 

 

 

 

   
"Relacjonując w TVN wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 10 października 2010 roku
Kolenda – Zaleska przytaczała słowa, których prezes PiS nie wypowiedział, Sęk w tym, ze w ślad za manipulacją rzekomymi cytatami ruszyła lawina komentarzy piętnujących Jarosława Kaczyńskiego" [1].
Przypominam – Katarzyna Kolenda – Zaleska, to gwiazda TVNu, reporterka, którą wielokrotnie złapano na kłamstwie, manipulacji i zmyślaniu. Dodatkowo jest to resortowe dziecko.
 

Jak ruszyła ta lawina komentarzy? Może tak?
...........
 
- Możesz dziś posiedzieć trochę dłużej Duchu? Mamy większe zlecenie i musimy rozłożyć trochę sztucznej trawy.
     Wolny Duch nie miał pojęcia o czym Szef mówi, ale skinął głową.
- Sztuczna trawa, jarzysz? Na licznych kanałach rozwijamy dywany opinii i próbujemy wciągnąć innych do gry. Na naszym boisku i zgodnie z naszym scenariuszem, że tak powiem...
- Fajnie! – skinął głową Duch. – Jaki jest przekaz?
- Ten palant Kaczyński wyskoczył z "prawdziwymi Polakami". Albo i nie. Nieważne... Mamy to sprzedać. Możesz się domyślić, kto to zamówił – uśmiechnął się szef.
 

*

 
- Trzy, dwa, jeden. Dawać, dawać, dawać!
     Dziesięć klawiatur  zaczęło trzaskać prawie w tym samym momencie. Z boksów wypuszczono oswojone trolle. Od razu zaczęły rozwijać na boisku sztuczną trawę. Celem było dwadzieścia różnych forów: osiem gazet, pięć witryn politycznych i siedem portali dyskusyjnych. Wszystkie trolle miały zamieszczać krótkie wpisy potępiające zmyślone słowa JK, albo zbijać argumenty przeciwników.
     Duch był w swoim żywiole. Widział, jak specjalny program przesyła wiadomość, odbijając połączenie od wielu różnych serwerów w sieci i rozszczepiając nadawców na różne adresy IP, dzięki czemu wszystko wyglądało przekonująco. Jak gdyby zwykli użytkownicy naprawdę podjęli ten temat. Przez najbliższe dni podtrzyma go załoga blogerska, a później zainteresuje się nim pewnie kilku kupionych komentatorów z odpowiednich gazet. Następnie trzeba poczekać, aż zajmą się tym radio i telewizja. Gra stanie się rzeczywistością, a sztuczna trawa – prawdziwym trawnikiem.
 
     Witamy w Faktach. Ostatnio robi się coraz głośniej o dzieleniu narodu na prawdziwych Polaków i tych nie prawdziwych, jak to powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński...
 

*

 
     Co tutaj jest prawdą, a co fikcją, musicie sami określić.
 
...................................
 
[.]Napisano na podstawie powieści Andersa de la Motte "Buzz"
[1] – " Resortowe dzieci MEDIA"

5.5
Średnio: 5.5 (6 votes)
portret użytkownika wilk na kacapy

Ludzie jak by to napisac? moze majacy cos wspolnego z Polska

sami dokonali podzialu czy sa Polakmai przez duze P czy tylko czerpia korzysci z tego ze uwazaja sie za Polakow a oburzaja sie gdy ktos im powie ze nimi nie sa.
Kaczynski tylko zauwazyl kiedys tak jak my zauwazamy istniejacy podzial na Polakow, ktorym zalezy na dobru i przyszlosc ojczyzny i dla ktorych przeszlosc ,historja,jej bohaterowie,kultura jest rzecza swieta na ktorej mozna opierac fundamenty niepodleglego kraju oraz polactwa zlozonego z wszelkiej masci choloty, PObolszewickich pomiotow ,zydokomuchow i ich potomkow ,agentury postPRLowskiej z ichdzieciarnia i lemingow ktorzy mja zlasowane mozgi i pojda tam gdzie im mendia powiedza.

Uwazam ze szkoda ze znowu naprawde Kaczynski tak niepowiedzial bo o podziale na Prawdziwych Polakow i polactwu trzeba mowic.
Dla mnie nie jest zadnym Polakiem np.Jaruzelski Kiszczak Walesa Michnik Palikot Komoruski Tusk prof.Bydloszewski itp.
to sa homosowietikusy zdrajcy i wszaze.

Czytałam wiele Twoich świetnych wpisów...

Astra
Ale ten:

//Wolny Duch nie miał pojęcia o czym Szef mówi, ale skinął głową.//

Po co to robisz ?

Zamieściłam taką samą odpowiedź na "naszych blogach" ale... nie przeszła ... że tak powiem :(

portret użytkownika lem

Manipulacje medialne...

lem - W tym rzecz, że na licznych portalach min. salon24, więcej do powiedzenia mają trole niż normalni blogerzy. Cenzorzy nie ukrywają tam komentarzy i notek tylko likwidują je w zarodki i ukazuje się napis - "Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później"...