Epidemia bankowej grypy - legalny skok na państwową kasę

Blog

"Po kopiejkę i car się schyli, a po rubelka to nawet przyklęknie..."

(Przysłowie starorosyjskie)


W czerwcu 2009 roku Światowa Organizacja Zdrowia oglosiła pandemię świńskiej grypy. Panika była powszechna... Na jej fali np. Francja wydała 860 milionów euro na zakup nieprzetestowanych (!) szczepionek przeciwko przereklamowanej grypie AH1N1.

W innych krajach koszty nie były aż tak wielkie.  Mimo to, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy powołało komisję śledczą która ma ustalić jaka była rola koncernów farmaceutycznych w kampanii na rzecz masowych zakupów szczepionek. Także WHO ma zbadać, czy nie doszło do nieprawidłowości w procesie, który doprowadził do ogłoszenia pandemii.


Przejęcie przez koncerny farmaceutyczne budżetowych "grosików" zaniepokoiło cały świat. Pewnie słusznie... Jednak ciagle nie wiemy, dlaczego czasem rządzący potulnie zgadzają się na wielokrotnie większe straty.

Zmarnowanie bilionów euro-dolarów na "zasilanie" banków niepokoi możnych tego świata w stopniu znacznie mniejszym...

(źródło: niepoprawni.pl)

Medialnie rozgrywa się jedynie sprawę wielomiliardowych premii dla "pracowników" banków wspieranych przez państwowe dotacje. A co w sprawie podarowanych banków bilionów? Politycy dawno temu stracili nadzieję na odzyskanie dla Ludu zrabowanych przez bankierów pieniędzy.

Banki i instytucje finansowe traktowane są przez polityków jak "święte krowy". To właśnie spolegliwość przywódców umożliwiło bankom wymuszanie coraz to większych kwot z naszych kieszeni...

Sprawa jest skandaliczna, a media (podobno szukające wszędzie sensacyjnych niusów!) "uspokajają nastroje społeczne" i starają się nam wytłumaczyć, że im więcej pieniędzy oddamy bankierom, tym lepiej dla nas.


Dla przypomnienia, trzy charakterystyczne cytaty z wypowiedzi "ludzi z branży"

- Raczej nie odzyskamy pieniędzy wydanych na ratowanie banków.    John Gieve, wiceprezes Bank of England w wywiadzie dla telewizji BBC.

- Obawiam się, że nasz naród nigdy nie dowie się, gdzie są te pieniądze - Scott Garrett, amerykański kongresmen w debacie na temat  "planu Paulsona"..

- Trochę pożyczyliśmy, trochę nie, w zasadzie nie księgowaliśmy tych kwot. Thomas Kelly z banku JP Morgan, odpowiadając na pytanie co stało się z pieniędzmi otrzymanymi przez jego bank.


W teorii ekonomii pojawiają się kolejne dogmaty.

Przekonanie "o wyższości instytucji finansowych" nad stoczniami, czy nawet koncernami farmaceutycznymi ma chyba solidne podstawy?
UwAgA   ReKLAmA:

Głosuj! Korzystaj ze swych demokratycznych praw !!! :)

Tym razem poparcie Chłodnego Żółwia w konkursie na Blogera Roku jest znacznie prostsze :)

Wystarczy kliknąć  TUTAJ   (albo na banerek w prawym górnym rogu strony: "Zagłosuj na mnie"), a potem w dolnej ramce wpisać swój adres mailowy, wcisnąć "WYŚLIJ" i po jakimś czasie, ze swojej skrzynki potwierdzić (KLIKNĄĆ NA LINK który przyjdzie na adres mailowy) faktyczne poparcie dla zaskorupiałego gada.

Nie trzeba wysyłać żadnych obrzydliwie kosztownych esemesów!

10
Średnio: 10 (2 głosy)