Pożegnanie śp. Zenona Torza

portret użytkownika Jerzy Zerbe
51690-609551392039225.jpg
Kraj

W Poznaniu odbył się wczoraj pogrzeb śp. inż. Zenona Torza – wielce zasłużonego dla regionu i całej Polski działacza patriotycznego, przewodniczącego Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej. Zmarł niespodziewanie, w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Pogrzeb – z udziałem setek ludzi - stał się manifestacją wdzięczności i uznania dla niezwykle efektywnej działalności publicznej Zmarłego.

W pożegnaniu uczestniczyli między innymi minister Antoni Macierewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz oraz red. Joanna Lichocka. Ich obecność – podobnie zresztą jak sam pogrzeb – nie doczekały się w poznańskich mediach najmniejszej wzmianki. Wyjątkiem była jedynie pokazywana na pasku telewizji kablowej WTK sucha informacja o terminie pogrzebu.

Antoni Macierewicz i Tomasz Sakiewicz w ciepłych słowach pożegnali śp. Zenona, dziękując Mu za wieloletnią twórczą pracę dla dobra Ojczyzny, za wielość obywatelskich inicjatyw, za bezgraniczne oddanie sprawom Poznania, Wielkopolski i całego kraju.

Odszedł Człowiek wspaniały, którego zastąpić będzie niełatwo.

Cześć Jego pamięci!

0
portret użytkownika Jerzy Zerbe

Re: Pożegnanie śp. Zenona Torza

Zwracam honor Telewizji Kablowej WTK, która w godzinach wieczornych przedstawiła rzetelny reportaż z pogrzebu śp. Zenona Torza.
O powyższym fakcie dowiedzialem sie z listu o następującej treści:

Szanowny Panie,
w imieniu wiceprezes Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej, Marii Zawadzkiej, dziękuję za artykuł na niepoprawni.pl o śp. Zenonie Torzu, Naszym Wspaniałym Przewodniczącym Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej.
Pragnę jednak sprostować wiadomość o tym, że telewizja WTK zrobiła relację z pogrzebu Pana Zenona i przedstawiła wywiady-wspomnienia udzielone na cmentarzu przez pana posła Antoniego Macierewicza, posła Tadeusza Dziubę i radnego Szymona Szynkowskiego vel Sęk. Informacja ta pojawiła się w Pulsie Dnia o godz. 21:00 w 9 minucie i 8 sekund.http://wtkplay.pl/video-id-9353-puls_dnia_z_poniedzialku_10_lutego

Pani Wiceprezes Klubu Gazety Polskiej w Poznaniu dziękuję za sprostowanie mojej relacji.