Free Your Mind's blog

Wersja do wydruku

Aneks-4 cz. 1

Poniżej zamieszczam link do części pierwszej Aneksu-4 do Czerwonej strony Księżyca (tekst, zaczęty już przed ostatnimi Świętami Bożego Narodzenia, tak zaczął mi się rozrastać,  czytaj dalej »

0

CVR PLF 101 - historia ukryta

19 kwietnia 2010 na łamach Czerskiej Prawdy ukazuje się artykuł B.  czytaj dalej »

0

List otwarty do p. dr G. Przybylskiej Wendt

Szanowna Pani Doktor,  czytaj dalej »

0

O pożytkach związanych z matrioszkami

Od razu zaznaczam, że matrioszka w niniejszym tekście to jedynie figura stylistyczna lub metafora, chodzi zatem o zobrazowanie pewnej prawidłowości dającej się dostrzec w przeróżnych przesłan  czytaj dalej »

0

Fakty smoleńskie i warszawskie

O tym, że dziennikarzom zaciera się często dość subtelna granica i różnica między faktem a faktoidem, czyli „faktem medialnym”, wiemy nie od dziś.  czytaj dalej »

0

Problem z relacjami W. Batera

Już w maju 2010, niespełna miesiąc po „katastrofie smoleńskiej” W.  czytaj dalej »

0

Repetytorium z filmiku Koli

Nawiązując do mojej poprzedniej notki (http://freeyourmind.salon24.pl/467008,2-wycieczki), w której przywoływałem fragmenty obsze  czytaj dalej »

0

2 wycieczki

10 Kwietnia w godzinach porannych przed katyńskimi uroczystościami odbywają się dwie wycieczki – jedna (po centrum Smoleńska), znana nam tylko z krótkiej wzmianki w książce Mgła, k  czytaj dalej »

0

Awarie na EPWA

Lata mijają i z warszawskiej mgły wyłaniają się w końcu z wolna jacyś ludzie na stołecznym wojskowym lotnisku stanowiącym jedną z największych tajemnic 10 Kwietnia.  czytaj dalej »

0

O przeoczeniu

Pożytki, jakie można uzyskać z prostego przeoczenia jakiegoś faktu czy miejsca, zna każdy fotoreporter, kamerzysta/operator, montażysta, korespondent, dziennikarz, redaktor naczelny, producent c  czytaj dalej »

0

Depozyty i depozytariusze

Przysłowie powiada, że czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.  czytaj dalej »

0

"Frołow"

Jednym z najbardziej tajemniczych i wciąż niewyjaśnionych wątków „historii smoleńskiej” jest ten z iłem-76 (nr boczny 78817) dowodzonym przez niejakiego Olega Frołowa, znającego XUBS ja  czytaj dalej »

0

Wybuchy - czego, kiedy, jakie, gdzie?

Wbrew obiegowej opinii, „siewiernieńskiej hipotezy dwuwybuchowej” nie sformułowali jako pierwsi (najdoskonalsi, ma się rozumieć) eksperci Macierewicza, lecz red. L.  czytaj dalej »

0

PLF 031

Czy nagła, tragiczna śmierć jednego z członków załogi „dziennikarskiego jaka” przerwie panującą od paru lat zmowę milczenia (  czytaj dalej »

0

Wokół Konferencji Smoleńskiej (1)

Wykład prof. P. Witakowskiego zawiera kilka interesujących punktów, do których pozwolę się w niniejszym tekście odnieść (mniej lub bardziej szczegółowo), dorzucając mój komentarz.  czytaj dalej »

0

Informacja dnia

Wprawdzie A. Seremet zapowiada „zwrócenie się do Rosjan” ws.  czytaj dalej »

0

Zagadnienia "smoleńskie" (3)

Poniżej najnowsze moje opracowanie do pobrania:http://fymreport.polis2008.pl/wp-content/uploads/2012/10/ZS-FYM-3.pdf<</p>  czytaj dalej »

0

Wesoło, coraz weselej?

Czasy zrobiły się tak ciekawe, że już nie tylko „Wprost” (http://centralaantykomunizmu.blogspo  czytaj dalej »

0

Nowa świecka tradycja

Jeszcze wczoraj, podczas konferencji w Polskiej Akademii Nauk („Literature and Technology”), mówiłem w kuluarach prof. A.  czytaj dalej »

0

Koniec milczenia?

Opublikowany we wczorajszym „Wprost” (41/2012, s.18-20) wywiad z jednym z lekarzy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na temat „prac w moskiewskiej kostnicy” po „smoleńskiej katastrofie”,  czytaj dalej »

0

Kwestia badań ciał ofiar tragedii

Opublikowany dzisiaj we „Wprost” (40/2012, s. 14-17) wywiad z p. J. Racewicz jest interesujący z paru powodów.  czytaj dalej »

0

Zagadnienia "smoleńskie" (2)

Plik do pobrania tu: http://fymreport.polis2008.pl/wp-content/uploads/2012/09/ZS-FYM-2.pdfpozdr 

0

Komisja tak, ale jaka?

Pomysł powołania Wysokiej Komisji Obywatelskiej (http://naszdziennik.pl/polska-kraj/11043,blizej-komisji-smolenskie  czytaj dalej »

0

Zagadnienia "smoleńskie" (1)

Plik do pobrania tu: http://fymreport.polis2008.pl/wp-content/uploads/2012/09/ZS-FYM-11.pdfpozdr

0

Zagadka prezydenckiego fotografa

Podczas sejmowego przesłuchania M.  czytaj dalej »

8
Średnio: 8 (5 votes)

Tajemnice Okęcia

Kraj

Podczas pierwszego przesłuchania J. Sasina (wrzesień 2010, co warte podkreślenia) przez Zespół min. A. Macierewicza poseł Z.  czytaj dalej »

7.9
Średnio: 7.9 (20 votes)

Smoleńsk a sprawa polska

Miło mi, że tak zacny autor i publicysta, jakim jest Rolex, człowiek o wielkiej uczciwości intelektualnej (o co bardzo dziś trudno nie tylko w blogosferze) i pisarskim talencie  czytaj dalej »

9.66667
Średnio: 9.7 (9 votes)

Komplet

Syndicate content