Janusz 40's blog

Wersja do wydruku

Imperium zła w wersji light

Świat

To było do przewidzenia - Putin zarządził - ma być widowisko, które przyćmi wszystko, co do tej pory pokazano przy otwieraniu takich wielkich sportowych imprez.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Bajki korzystne dla Putina

Świat

Polskie recepty na Ukrainę mogą być odczytane jako tendencyjne. Europa, jak zwykle, zwleka - nauka Monachium nic jej nie nauczyła, powtórka w Tbilisi w wykonaniu Sarkozy'ego - również.  czytaj dalej »

5.5
Średnio: 5.5 (2 głosy)

Wg ukraińskich standardów, to Tusk i Pawlak siedzieliby dłużej niż Timoszenko

Gospodarka

Prezes NIK - Krzysztof Kwiatkowski poprosił ministra i wicepremiera gospodarki o upublicznienie instukcji negocjacyjnej w sprawie konktraktu gazowego z Gazpromem. Odpowiedź była odmowna.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (6 votes)

Granice zostawmy w spokoju

Świat

Jacyś napaleni młodzi Ukraincy żądają zwrotu Przemyśla i okolicy - jako terenów należacych ongi do Rusi.  czytaj dalej »

5.125
Średnio: 5.1 (8 votes)

Bezradność ministra Arłukowicza

Kraj

Minister Arłukowicz twierdzi, że to nie system zawinił, tylko konkretny człowiek (w wypowiedzi na temat śmierci bliźniaków, którzy nie doczekali się cesarskiego cięcia).  czytaj dalej »

8.5
Średnio: 8.5 (2 głosy)

Cudowna przemiana PDT

Świat

W ciagu całego wolnościowego zrywu narodu ukraińskiego, szczególnie nasilonego w ostatnich dniach, kiedy ruch ten zaczął upodabniać sie do ogólnonarodowego powstania przeciwko władzy prezyden  czytaj dalej »

7
Średnio: 7 (3 głosy)

Czy szykuje się kolejne Monachium?

Kraj

"Zachód" rozkosznie zasiadający w wieży z kości słoniowej zbudowanej z niekwestionowanej gospodarczej potęgi i bezpiecznie usytuowany fizycznie za podwójnym już przedmurzem - najwyraźni  czytaj dalej »

7.71429
Średnio: 7.7 (7 votes)

PDT boi się "Słowiańskiej Wiosny Ludów"

Kraj

Z rządzącego w Polsce obozu słychać tylko głosy nawołujace do uspokojenia na Ukrainie, do poszanowania demokracji, do rozmów z Janukowyczem.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Czy to cyrk prokuratora generalnego, czy tylko folklor/

Kraj

My tu pijanych kierowcach, narkomanach, alkodonaldach, owsikach, WOŚP, o pedofilach, zboczeńcach, mordercy, zboczeńcu Trynkiewiczu, innych, etc..etc… a poczytajcie sobie o zboczeńcach w togach n  czytaj dalej »

0

Luksusy dla więźniów - brak pieniedzy na politykę prorodzinną

Kraj

Dyskusja o Trynkiewiczu, który może byc zgrożeniem dla spoleczeństwa powinna jednak sprawić, czy zasadne jest pytanie o stosowanie kary dożywocia, lub kary śmierci.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Z kredytami nie ma żartów

Kraj

Kredytobiorca z Krakowa pozwał bank przydzielajacy mu bankowy kredyt w szwajcarskich frankach o to, że jego zadłużenie wzrosło podwójnie w stosunku do stanu wyjściowego, pomimo tego, że spłac  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Fikcja "Opieki Społecznej"

Kraj

Ostatnio nagłośnione w mediach tragiczne wydarzenia związane z brakiem pomocy państwa rodzicom, a szczególnie samotnym matkom przy utrzymaniu i wychowaniu dzieci - powinno natchnąć ustawodawcę  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Pomnik dla Honorowego Obywatela Krakowa

Kraj

Kiedy Honorowy Obywatel Krakowa - płk Ryszard Kuklinski doczeka się w grodzie swojego pomnika, o postawieniu którego była decyzja władz miasta już w 2009 r.?  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Jakie autorytety - taka III RP (albo odwrotnie)

Kraj

Zastanawiajace jest, jak przyszłe pokolenia ocenią historyczny epizod zwany potocznie III RP.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

"Pozytywny przełom" premiera Tuska jest niemożliwy

Kraj

Można napisać tak; PDT po przeszło sześciu latach rządów opuścił Matrix i dostrzegł niektóre główne problemy nękajace Polaków - bezrobocie, fatalną służbę zdrowia i katastrofę demog  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Grabić Lasy Państwowe - płacić milionowe odprawy

Kraj

Wyscig szczurów, możliwość osiagnięcia w ramach istniejacego kiepskiego dla Polski i Polaków systemu przyzwoitego statusu finansowego - byleby tylko iść w "głównym nurcie", byleby się nie w  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (5 votes)

Nowe więzienia potrzebne od zaraz

Kraj

Z dezynwolturą i z wybitną nieznajościa przedmiotu, o którym mówi - PDT powiadomił na konferencji prasowej o rządowych propozycjach w sprawie ściągniecia daniny z Lasów Państwowych i zaostr  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Kalkulacje premiera Tuska

Kraj

PDT daje przekaz narodowi, iż jego sprawy są mu bliskie, że gotów jest poświecić swój czas prywatny, także świąteczny.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Ciągoty do "urawniłowki"

Kraj

Minister Kosiniak Kamysz wystąpił jako harcownik by zbadać społeczną reakcję na możliwość wprowadzenia nowej wersji waloryzacji rent i emerytur.  czytaj dalej »

5.5
Średnio: 5.5 (2 głosy)

Kontynuator polityki carów i genseków

Świat

Ktoś tam wybrał Putina na najbardziej wpływowego człowieka na świecie, ktoś napisał, że wymanewrował UE w sprawie Ukrainy; to wszystko w konwencji zachwytu nad skutecznością tego bezwzględ  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

To sztuczki dobre dla naiwnych pensjonarek, ale takich już nie ma

Kraj

Agata Młynarska przeprowadziła "świąteczny" wywiad z państwem Tusk.  czytaj dalej »

9.1
Średnio: 9.1 (10 votes)

Nie tędy droga, Panie Kolonko

Kraj

Fantasmagorie snute przez usadowionego w US Maxa Mariusza Kolonko są tak osadzone we współczesnym politycznym realu naszej części Europy jak ongi naiwna piosnka jak to: "Jedna bomba atomowa, a wr  czytaj dalej »

4
Średnio: 4 (3 głosy)

Propaganda - właściwa dla rządu PDT - nie obroni Polski

Kraj

Przez kilka lat Miedwiediew "rozmieszczał" rakiety ISKANDER w obwodzie królewieckim, teraz Putin; zdaje się, iż jest już brygada tych rakiet w Czerniachowsku - ok 40 km. od granic Polski.  czytaj dalej »

0

Nihil novi na partyjnym konwentyklu

Kraj

Koniec akcji wyborczej - bierzcie się do roboty - zawołał na partjnym konwentyklu PDT (po sześciu latach rządzenia).  czytaj dalej »

0

Indolentny rząd, indolentnie prowadzona reforma OFE

Kraj

Tej jesieni na OFE znają się wszyscy i wszyscy o nich piszą - przeważnie przeciw rządowym planom (już przyjetym przez sejm) o umorzeniu aktywów OFE w częsci składającej sie z obligacji skarb  czytaj dalej »

0

Sekta

Kraj

Sekta: W szerszym znaczeniu grupa społeczna, którą charakteryzują: ostra izolacja świadomościowa (własna hierarchia wartości opozycyjna wobec przyjętej w środowisku zewnętrznym), zespół n  czytaj dalej »

9.75
Średnio: 9.8 (4 głosy)

Krajobraz po bitwie - całkowita kompromitacja

Kraj

Rząd wie lepiej, lider otacza się głupszymi od siebie i mamy skutek - przeprowadzono w pośpiechu "poprawkę" do ustawy o OFE w najgorszy możliwy sposób.  czytaj dalej »

0

Rosati - profesor manipulant

Kraj

Reforma OFE zdaje się być już przesądzona, również postulaty partii opozycyjnych nie będą brane pod uwagę, gdyż potrzeba chwili (domknięcie budżetu) zmusi koalicję do dyscypliny głosowan  czytaj dalej »

0

Rząd traci moralną legitymację do sprawowania władzy

Kraj

W ekspresowym tempie rząd chce uchwalić ustawę zmieniajaca usawę o OFE. Korzyści finansowe w wyniku planowanych zmian już znalazły swoje odbicie w projekcie budżdetu na 2014 r.  czytaj dalej »

9.28571
Średnio: 9.3 (7 votes)

Rola Polski w politycznych przemianach Ukrainy

Kraj

Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy po Hiroszimie i Nagasaki śpiewaliśmy naiwnie: Jedna bomba atomowa, a wrócimy znów do Lwowa, a jak będzie bomba silna, to wrócimy znów do Wilna.  czytaj dalej »

6.5
Średnio: 6.5 (2 głosy)
Syndicate content