Leopold's blog

Wersja do wydruku

Kapitał zna właściciela

Blog

Według raportu GFI Polska zajmując 18 miejsce, znalazła się w gronie 20 państw świata na 150 analizowanych, z których w latach 2002-  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (6 votes)

Nominacje do Nagrody Buraka 2013

Blog

Komisja Nagród i Wyróżnień Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej postanowiła nominować do NAGRODY BURAKA następujące osoby związane z określonymi wydarzeniami w roku 2013:  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (13 votes)

List otwarty do poznańskich rektorów

Kraj

Panowie Profesorowie Rektorzy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza  czytaj dalej »

0

Wiara - remedium dla Polski

Blog

Wielkopolanie w okresie zaborów mieli jasne przesłanie: przeciwnikiem odbudowy państwa Polskiego był niemiecki zaborca, który wszelkimi  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (8 votes)

Tolerancja szaleje na uczelniach

Blog

Zapowiedź wykładu ks. prof. P. Bortkiewicza na temat zagrożeń wynikających z filozofii gender wywołała alergiczną reakcję środowisk „postępowych” skupionych wokół Gazety Wyborczej.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (16 votes)

John Kerry - reaktywacja

Świat

Do Polski zawitał sekretarz stanu USA John Kerry. Tych, którzy chcieliby bliżej zainteresować się sylwetką tego polityka odsyłam do arcyciekawej książki „Unfit for command”  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

John Kerry - reaktywacja

Świat

Do Polski zawitał sekretarz stanu USA John Kerry. Tych, którzy chcieliby bliżej zainteresować się sylwetką tego polityka odsyłam do arcyciekawej książki „Unfit for command”  czytaj dalej »

0

Nie płaczę po Mazowieckim

Blog

O zmarłych źle się nie mówi, ale o tym konkretnym nieboszczyku nic dobrego nie da się powiedzieć.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

"Papież" odwołany (do piekła?)

Blog

Reich-Ranicki zwany „papieżem niemieckiej literatury”, który całe swoje długie życie poświęcił destrukcji zachodniej cywilizacji, zakończył swą ziemską służbę.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (13 votes)

Wyszkowski ujawnia rewelacyjny dokument

Blog

Palec Boży, przypadek, niedopatrzenie czy walka buldogów?  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (31 votes)

Agent agentowi

Blog

oka nie wykole, choć zdarza się, że nawrzuca czy nawet zdekonspiruje. Na marginesie ostatnich „faktów medialnych” z Borusewiczem i Wałęsą w rolach głównych przypominają się przysłowia polskie:  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (8 votes)

Wielki Brat w Chmurze

Gospodarka

Istnieje w Internecie portal „Podatnik.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (5 votes)

Jak agentura dławiła nasze dążenie do niepodległości

Historia

i skąd się wzięła energia napędzająca matecznik gdańskich aferałów – wylęgarnię talentów politycznych KDL? "Gdy agentura ma wpływ na decyzje, mówienie o niepodległości jest problematyczne"  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (7 votes)

O wzrastającej roli seksu oralnego we współczesnym świecie

Blog

dowiedziałem się z którejś z zaprzyjaźnionych z Wajdą telewizji. Domyślam się, że audycję nadano w ramach przygotowania medialnego dla „Wiedzy o Seksualności Człowieka” – nowego, obowiązkowego przedmiotu proponowanego przez Ruch Palikota.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (18 votes)

Dokąd zmierza Marsz Niepodległości?

Kraj

        Kiedy zaczniemy cieszyć się, że tylu nas przybyło do Warszawy na marsz, że Polska się budzi, - przypomnijmy sobie dziesięciomilionowy ruch Solidarności. Myśleliśmy wtedy, że idziemy ku wolności, tymczasem szliśmy tam, gdzie prowadziły nas Bolki i setki innych agentów  czytaj dalej »

9
Średnio: 9 (11 votes)

Brzeziński, a sprawa polska

Blog

Największym osiągnięciem Zbigniewa Brzezińskiego jest fakt, że działając aktywnie jako sowiecki lobbysta czynił to w aurze antykomunisty. Takich postaci w Ameryce (i w ogóle na Zachodzie) jest legion.  czytaj dalej »

9.92308
Średnio: 9.9 (13 votes)

Aby rozumieć rzeczywistość trzeba znać te fakty:

Blog

Po inwazji na Czechosłowację (1968) ludzie KGB rządzący komunistycznym imperium zrozumieli, że bez gruntownych przeobrażeń nie da się sprostać konkurencji Zachodu.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (53 głosy)

Peru, a sprawa polska

Blog

W siedzibie PO w Poznaniu mieścił się Honorowy Konsulat Peru. Minister Sikorski wracając z sesji ONZ zatrzymał się w Peru. Premier Tusk kupił czapkę w Peru. Ten ostatni fakt jest najbardziej znany. Tylko nieliczni w Polsce wiedzą, że Peru jest ważnym centrum operacji KGB na obie Ameryki i nie tylko.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (17 votes)

O zamiarach wykreowania "Palikota prawicy",

Blog

rewelacyjnej prowokacji dziennikarskiej, skandalu z pochówkiem Anny Walentynowicz, a także o problemach i osiągnięciach Gazety Polskiej Codziennie mówiła red. J.Lichocka.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

"Pojednanie" z inspiracji służb

Blog

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że wspólne orędzie hierarchów polskich i rosyjskich jest elementem scenariusza rozpoczętego „katastrofą” w Smoleńsku.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (8 votes)

Wręczenie medalu im. Przemysła II Jarosławowi Kaczyńskiemu i ważne przemówienie laureata

Kraj

W niedzielę 25 czerwca w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Jarosławowi Kaczyńskiemu medalu imienia Przemysła II.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Zwarta relacja filmowa ze spotkania red. Jachowicza nt patologii w służbach

Blog

Pionier dziennikarstwa śledczego Jerzy Jachowicz specjalizujący się w śliskiej tematyce powiązań przestępczości zorganizowanej z tajnymi służbami zapłacił wysoką cenę za swą dociekliwość.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (5 votes)

Na Zachodzie bez zmian - wybory w poznańskim PiSie

Kraj

W powszechnej opinii PiS ma niekwestiowanego lidera i dobre władze centralne, a słabość partii wynika z mizerii struktur wojewódzkich i terenowych.  czytaj dalej »

9.22222
Średnio: 9.2 (9 votes)

Andrzej Gwiazda - kopalnia wiedzy

Kraj

Im więcej zna się faktów, tym wyraźniej się klocki układają. Jak w krzyżówce. Gwiazda zna tych faktów bardzo dużo. Poskładał te klocki i doszedł do konkluzji tak prostej, że człowiek dziwi się , że wcześniej sam na to nie wpadł.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (26 votes)

Solidarni z Węgrami -pikieta w Poznaniu 21.01.2012

Kraj

Dziś w południe pod konsulatem węgierskim w Poznaniu zebrało się około 40 osób solidaryzujących się z reformami V.Orbana.  czytaj dalej »

0

Agentura, a "ziobryści"

KimPhilby.JPG
Blog

"SB może i powinna kreować różne stowarzyszenia, kluby, czy nawet partie polityczne, głęboko infiltrować istniejące. Gremia kierownicze tych organizacji, na szczeblu centralnym i wojewódzkim, a także na szczblach powiatowych, muszą być przez nas operacyjnie opanowane. Musimy sobie zapewnić operacyjne możliwości oddziaływania na te organizacje, kreowania ich działalności i polityki"  czytaj dalej »

9.66667
Średnio: 9.7 (12 votes)

Nowe ustalenia komisji Macierewicza - skomasowana relacja filmowa

Blog

11 X 2011 odbyło się w Poznaniu spotkanie z min. A. Macierewiczem, podczas którego pokazał on mnóstwo materiałów ze śledztwa parlamentarnego. Była też mowa o unijnej pomocy dla Polski. Okazuje się, że 85% tej pomocy trafia do Niemiec wspomagając ich gospodarkę...  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (10 votes)

17 IX - oficjalna uroczystość w Poznaniu zakłócona przez "ekstremę"

17 IX Poznań
Blog

Media poznańskie doniosły o "zakłóceniu oficjalnych uroczystości przez skrajną prawicę". W Poznaniu nie było "bolszewików, którzy opanowali miasto" ( prusaków też nie) - po prostu ludzie ze środowisk niepodległościowych "wmiksowali" się w oficjalny pochód.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (20 votes)

Uroczystość 10 IX w Poznaniu

Blog

Oprócz tradycyjnego już Marszu Pamięci odbyła się także msza za Ojczyznę. Poniżej relacja filmowa (5') z dwóch krótkich, lecz znakomitych przemówień.

   czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)
Syndicate content