Marian Stefaniak's blog

Wersja do wydruku

Sól

Blog

Kiedyś pojechałem na rehabilitację do sanatorium. Jednym z moich współmieszkańców w pokoju był dawny pracownik więzienny. Trochę nawet się zaprzyjaźniliśmy.  czytaj dalej »

9.75
Średnio: 9.8 (4 głosy)

Wojna

Blog

W więziennej bibliotece pracował pewien gość,, który miał w rodzinie weterana z czasów 2 wojny światowej. Był jakimś ojcem czy też dziadkiem jego żony.  czytaj dalej »

9.5
Średnio: 9.5 (2 głosy)

Sprawiedliwość po polsku

Blog

Zamiast się powtarzać, opiszę temat raz i tylko go od czasu do czasu wkleję.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (5 votes)

Zasłyszane. Kolejny raz

Blog

Nasz największy bajkopiarz znowu zaczął tworzyć. Tym razem powiedział, że wkrótce dołączymy do G-20. Dwudziestu największych gospodarek świata. Może nawet do G-8.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Różnie bywa

Blog

Po zdarzeniach opisanych przeze mnie w notce "Czarna godzina" zostałem całkowicie bez jakichkolwiek środków do utrzymania. Nie mogłem wynając żadnego mieszkania ani kupić nowych ubrań.  czytaj dalej »

9.66667
Średnio: 9.7 (3 głosy)

Siostry

Blog

Dopiero się urodziłem. Mama wróciła ze mną z szpitala. Na progu naszego domu stały siostry i twardo broniły do niego dostępu. Mama usłyszała: - Ty możesz wejść. Ale to... to nie.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Wymiar

Blog

Wiele osób mnie ostrzegało przed oglądaniem programów podnoszących ciśnienie krwi. Sam sobie nawet to obiecałem. Ale, niestety. Do takich programów można zaliczyć "Państwo w państwie".  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Myśl

Blog

Kolega w szkole podstawowej miał duże problemy. Nie mógł się z nikim dogadać i znaleźć wspólnego języka. Z nauczycielami również. A właściwie, to przede wszystkim.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Wynalazki

Blog

Miałem może z dwanaście lat. Samodzielnie skonstruowałem radio. Lecz pewności, że będzie działało nie miałem.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Wiara

Blog

Lata temu dyskutowałem z kolegą na tematy religijne. Do rana. On był wierzący. Nie dość, że nikt nikogo nie przekonał, to jeszcze rozstaliśmy się nieco skłóceni.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Wybrańcy

Blog

Byłem w Niemczech. Na pasach został potrącony pieszy. Przez samochód terenowy. Przyjechała policja. Kierowca, i bez sprawdzania alkomatem, wyglądał na bardzo zmęczonego.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Munk pięć

Blog

Munk nie przepadał za świętami. Delikatnie mówiąc. Ale zauważył, że jak się ludziom powie: "Wesołych świąt!" to są znacznie milsi. Więc im mówił.  czytaj dalej »

0

Sól

Blog

Kiedyś pojechałem na rehabilitację do sanatorium. Jednym z moich współmieszkańców w pokoju był dawny pracownik więzienny. Trochę nawet się zaprzyjaźniliśmy.  czytaj dalej »

0

Norma

Blog

Pisałem o więzieniach w których przbywałem, przemycie, historiach mi się przydarzających. Wierzyć, nie wierzyć - poczytać można. Jak to mówią.  czytaj dalej »

0

Dwa Michały

Blog

Urodzili się w tym samym dniu i dostali takie samo imiona. Ale oprócz tego mało ich łączyło. Jeden pochodził z rodziny, z tak zwanymi tradycjami.  czytaj dalej »

0

Umysł

Blog

Niepełnosprawna córka była zaniedbywana przez matkę. Też zresztą niepełnosprawną. O mało co sprawa by się zakończyła tragicznie.  czytaj dalej »

0

Niech żyje bal

Blog

Chodziłem wtedy do którejś z początkowych klas szkoły podstawowej. Nasza szkoła zrobiła bal przebierańców. Strój zorganizowałem sobie we własnym zakresie. Kapelusz zrobiły mi siostry.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Informacje

Blog

Zacząłem blogować parę lat temu. Opisując swoją sytuację i przy okazji pokazując jak działa coś co nazywamy popularnie wymiarem sprawiedliwości.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Munk cztery.

Blog

Kiedyś pewien wojskowy próbował popełnić samobójstwo. Próba okazała się całkowicie nieudana. Sprawa zakończyła się, więc, happy endem. Ale nie dla Munka.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Polityka

Blog

Jest w naszym kraju partii sporo. Ale naprawdę się liczą tylko dwie. Nie ma dla mnie jaskrawszego przykładu przysłowia: "uderz w stół, a nożyce się odezwą".  czytaj dalej »

0

Złodziej

Blog

Wieczorami sobie dreptam wąskimi korytarzami "Kombatanta". Efekty tego dreptania są mizerne. Ale się poruszam. Za pomocą specjaljego chodzika.  czytaj dalej »

0

Zasłyszane

Blog

W wigilię podobno wystąpił w tv Pan premier. I podobno miał większą oglądalność niż nie jeden film. Ja wcale się temu nie dziwię. W taki dzień nawet ludzie mówią ludzkim głosem.  czytaj dalej »

9.75
Średnio: 9.8 (4 głosy)

Kieszenie

Blog

Koniu grzebał w kieszeniach roboczych spodni i zrobił w nich dziury. A któryś mądry namówił go by zrobił z tego użytek.  czytaj dalej »

4.5
Średnio: 4.5 (2 głosy)

Życzenia

Blog

W Nowym Roku życzę wszystkim szczególnie zdrowia i zrealizowania celów życiowych.  czytaj dalej »

0

Sywester

Blog

Był ostatni dzień roku. Wybrałem się do sklepu po zaopatrzenie. Kupiłem litr wódki i trzylitrową butlę "szampana". Różowego. Oraz pół litra denaturatu.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Wymiar

Blog

Po aferach ostatnich lat żadna z instytucji państwowych nie poniosła konsekwencji za "błędy", których się dopuściła.  czytaj dalej »

9.5
Średnio: 9.5 (4 głosy)

Bliźniacy

Blog

Rozmawiałem z kolegą nazywanym przez prawie wszystkich "Ważniakiem". Obok nas stało dwóch ośmioletnich bliźniaków.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Choinka

Blog

Kolega był zawodowym żołnierzem oraz szefem wojskowej strzelnicy. I właśnie na terenie tej strzelnicy znalazł choinkę, którą przyniósł do domu.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Urodziny.

Blog

Niedługo są twoje urodziny. Które? Nie wiem. Widocznie jestem kiepskim synem. Ale ja innej mamy bym nie chciał mieć. Bo nie wyobrażam sobie lepszej.  czytaj dalej »

0

Prawie.

Blog

Leżałem w łóżku i prawie już zasypiałem, gdy naszła mnie pewna myśl. Jak to dobrze, że się urodziłem w takim, a nie w innym, prawie idealnym państwie.  czytaj dalej »

0
Syndicate content