ppablo's blog

Wersja do wydruku

Jak państwo może pomóc młodym rodzicom.

Kraj

Do napisania poniższej notki skłoniła mnie wypowiedź Rozuma, a także nieco wcześniejsza Babci Weatherwax o opłatach za przedszkola i ogólnie o roli państwa w wychowaniu młodych obywateli.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Nergal w TVP to świetna sprawa!

Kraj

Zanim, Drodzy Czytelnicy, zaczniecie się oburzać na autora tych słów, raczcie doczytać poniższy tekst do końca.  czytaj dalej »

7.625
Średnio: 7.6 (8 votes)

Co Wy ludzie z tymi debatami?!

Kraj

Z rosnącym zdumieniem obserwuję na Salonie24 i innych portalach liczbę pojawiających się notek odmieniających przez wszystkie przypadki słowo "debata".  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

"Samobójstwo" przez powieszenie znakiem firmowym III RP

Kraj

Iluż to polityków bądź ludzi ze świecznika straciła już życie w nagły sposób w państwie prawa Kiszczaka i Michnika?  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (5 votes)

Tandetna prezydencja - o filmiku Tomasza Bagińskiego.

Kraj

Natknąłem się dzisiaj przypadkiem na filmik autorstwa Tomasza Bagińskiego promujący polską prezydencję w Unii Europejskiej:

http://www.youtube.com/watch?v=0YYHekN7qco  czytaj dalej »

9.5
Średnio: 9.5 (2 głosy)

Jak pani Joasia ostatecznie przekonała mnie do idei JOWów.

Kraj

Wpis będzie krótki, bo też i nie ma o czym pisać: przejście pani Joasi do PO to jeden z najbardziej żenujących spektakli ostatnich miesięcy.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

W d... mam PiS!

Kraj

Wiem, tytuł wpisu jest kontrowersyjny, ale, mimo że głosowałem i będę głosował na PiS, taka jest prawda.  czytaj dalej »

8.6875
Średnio: 8.7 (16 votes)

Czy grozi nam stan wyjątkowy przed Euro 2012?

Kraj

Sypie się obraz zielonej wyspy kreowany przez Donalda Tuska i jego gwardii jak domek z kart.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Mądry Hiszpan po szkodzie.

Świat

Bawią mnie nieco protesty w Hiszpani wywołane ruiną gospodarczą tego kraju. A bawią mnie dlatego, że katastrofę tę łatwo było przewidzieć - przewidywali ją tzw.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Odpłatny drugi kierunek studiów.

zielona wyspa.JPG
Kraj

Licznik zadłużenia Polski przekroczył już 800 mld, rząd więc kierując się zasadą "po nas choćby potop" kradnie bezczelnie coraz więcej pieniędzy obywatelom.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Jeszcze o "dobrych" stosunkach polsko - rosyjskich.

Kraj

O, jakże pięknie prezentują się w telewizji takie teatralne wystąpienia, jak te Olbrychskiego, pt. "bracia Słowianie"! Jak słodko uśmiecha się i kokietuje Ławrowa aktorka Stasińska!  czytaj dalej »

7
Średnio: 7 (1 głos)

Upadek Tuska jest mi obojętny*

Kraj

* Ten tekst opublikowałem we wrześniu 2010 na Salonie24. Ponieważ wydaje mi się, że nie stracił nic na aktualności, postanowiłem, że po drobnej korekcie zadebiutuje na Niepoprawnych.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Odpowiedzialność polityczna to za mało!

Kraj

Wydarzenia polityczne z ostatnich 3 lat pokazują dobitnie: ten postkomunistyczny twór, który zwany jest "demokracją" nie sprawdził się.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Koniec złudzeń, Panowie!

Kraj

Informację o raporcie MAKu przyjąłem bez zdziwienia i z umiarkowaną złością, tzn. z nie większą niż tej, którą czuję od 10 kwietnia 2010 roku. W sumie, to o co tyle hałasu?  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Polskie państwo nie jest w rozsypce!

Kraj

Jakże często w ostatnich miesiącach można spotkać się z opinią, że polskie państwo w końcu się załamało pod światłymi rządami Tuska i jego zgrai kłamców.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Dlaczego moje państwo nie broni Polaków?

Kraj

O książce pana Grossa nie będę się wypowiadał, bo jej po prostu nie czytałem.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (9 votes)

Odczepcie się od Białorusi

Świat

O tym jak łatwo zostać lemingiem i jak łatwo łyknąć przynętę podsuwaną nam przez media przekonałem się kilka lat temu jeszcze na studiach.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (8 votes)

Historia zatoczyła koło.

Kraj

Jeśli jeszcze ktokolwiek miał wątpliwości co do demokratycznego i prawicowego charakteru naszej władzy, prezydent Komorowski, zasłużony "działacz opozycji" i "liberalny konserwatysta", właśn  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Święta naiwności!

Kraj

Wśród zwolenników PiSu (do których sam się zaliczam) można wyróżnić pewną grupę, która charakteryzuje się dużym stopniem sfanatyzowania.  czytaj dalej »

9.1
Średnio: 9.1 (10 votes)
Syndicate content