roland's blog

Wersja do wydruku

Bojkot LIDLA

Idee

Solidarność bojkotuje w lutym zakupy w sklepach LIDL z powodu - jak głosi ulotka - złego traktowania pracowników i szykanowania działaczy związkowych. Zapraszam do dołączania się.  czytaj dalej »

0

Koszt zmian w OFE - i pewne "ale"

Kraj

Trybunał Konstytucyjny, ustami prof. Rzeplińskiego pyta ekipę Tuska o koszt wycofania reformy OFE. To tak jakby pytać złodzieja na ile wycenia możliwość odpracowania wyrządzonej szkody.  czytaj dalej »

8
Średnio: 8 (1 głos)

Przedszkole równościowe

Idee

Miejsce w przedszkolu to towar deficytowy, w małym mieście także. Niszę tę wykorzystała Fundacja Edukacji Przedszkolnej, która otworzyła sieć tzw.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (11 votes)

Prowokacja: szczyt klimatyczny w Warszawie 11-go listopada

Kraj

Premier polskiego rządu nie ma w zwyczaju świętować 11-go listopada, premier rok temu wyjechał z kraju, w tym roku ma inny pomysł na Święto Niepodległości - data szczytu klimatycznego zosta  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (14 votes)

Logika Platformerska

Kraj

Tak wiele kosztowało marszałkinię Kopacz przyznanie się do odrębnego zdania w sprawie ludobójstwa na Wołyniu, tak strasznie lawirowała, aż wreszcie Komisja Kultury wysokiego sejmu wybawiła j  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (5 votes)

Pułapka wizerunkowa

Palikot na tle RPP
Kraj

Tego nie obmyśliłby żaden czarny PR-owiec - za marne 40 tysia partia imienia Palikota pogrąża się w sondażowy niebyt!  czytaj dalej »

9.90909
Średnio: 9.9 (11 votes)

Tolerancyjni i dobrze wychowani

Kraj

Kolejny przejaw lewicowego buractwa objawił się w Poznaniu.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (6 votes)

Czy dzieła za które zapłaciło Państwo powinny przechodzić do domeny publicznej?

Kultura

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przedłużyło termin konsultacji społecznych w sprawie projektu ustawy o otwartych zasobach publicznych.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Houellebecq i zgliszcza rewolucji

Kultura

Pozwolę sobie w blogu wpisać odnośnik do cudzego tekstu, dlatego iż jest to tekst arcyciekawy i znakomity.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (5 votes)

TV Republika

Idee

Już na wiosnę planowany jest start Telewizji Republika, do której założycieli należą: Tomasz Sakiewicz, Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Cezary Gmyz, Anita Gargas, Katarzyna Hejke, Tom  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

PO co teatry? (stocznie, uzdrowiska, wolne media i takie tam)

Kultura

Teatry w Polsce stały się znowu miejscami chętnie odwiedzanymi - o ile nie wręcz "modnymi", i dotyczy to także teatrów na tzw. "prowincji". Kilku reżyserów zyskało renomę na świecie.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Islamizacja Europy

Świat

Islamizacja Europy jest już widoczna, według niektórych badaczy większość mogącą ustanowić republikę islamską w Holandii Muzułmanie mogą zdobyć już w latach 20-tych tego wieku.  czytaj dalej »

0

Tusk, a Sprawa Polska, czyli gdzie był premier 11.XI

Kraj

Nasuwa mi się dziwne pytanie - a gdzież to premier świętował 11-go listopada? Nigdzie!? Nie było go na żadnym z marszów, nie wziął też udziału w Przechadzce Kotylionowców.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Bierność i retoryka emocji?

Kraj

Ludzie związani z PO wiedzą o aferach typu Amber Gold, ale nie mają dokąd z tą wiedzą pójść.  czytaj dalej »

8.8
Średnio: 8.8 (5 votes)

NIK uratuje Tv TRWAM?

Kraj

Okazuje się, że także NIK ma zastrzeżenia do decyzji KRRiTV, co do przyznania miejsc na multipleksie.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Hollande Wspaniały

Świat

Ciekawy poranek w mediodajniach - TVP Info i TVN (Polsat jakby mniej) od rana transmitują zaprzysiężenie prezydenta Hollande'a.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Marsz w Obronie Życia

Kraj

Zachęcam do wzięcia udziału w II Będzińskim Marszu w Obronie Życia. Marsz będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę 29 kwietnia i rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Wrzuta o tzw związkach partnerskich

Kraj

Jak zapowiada portal wpolityce.pl czeka nas nowa wrzuta - wraz z ustawą o emeryturach będzie omawiany temat ideologiczny - zastępczy, tzw "związki partnerskie" - przypuszczalnie wraz z in-vitro.  czytaj dalej »

0

Acta ad acta?

Kraj

Wszystko wskazywało na to, że porozumienie ACTA będzie odroczone. Ale jednak NIE. Minister Boni powiedział, że Polska podpisze dokument. Wbrew obywatelom.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Wpłyń na TVP przez system ROPAT

Kraj

Telewizja truje; czytam to wielokrotnie w Niepoprawnym serwisie, i piszę też co jakiś czas. Telewizja promuje wizje tych, którzy w niej rządzą (wyjątkowo się zepsuła ostatnimi czasy).  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (7 votes)

Bajka o ratowaniu Strefy Euro z bohaterami łatwymi do rozszyfrowania;)

Humor i satyra

W pewnej klasie dzieci miały pieniążki na SKO.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Ziobro - rozłamowiec, czyli nieco political fiction

Kraj

Rozłam w Prawie i Sprawiedliwości - Ziobro chce przejąć wadzę w partii??  czytaj dalej »

4.83333
Średnio: 4.8 (6 votes)

Ultranowoczesne warcholstwo - czyli o ekipie Palikota.

Kraj

Tak zwana nowoczesność światopoglądowa Palikota polega na wprowadzeniu w przestrzeń publiczną prywatnych kompleksów i resentymentów: pan Palikot czuł się "opresyjnie" w katolickiej większo  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Opcja - czwarty bliźniak!

Kraj

Wybory przegrane - rząd Tuska sam wypije piwo, którego nawarzył. Teraz czas myśleć, co dalej. Poza pracą organiczną w terenie potrzeba według mnie jeszcze jednego.  czytaj dalej »

8.33333
Średnio: 8.3 (3 głosy)

Nastolatko weź pigułkę - czyli sprawa dla prokuratury!

Idee

Oglądałem poranny TVN, w niewinnym programie śniadaniowym rozmawiano o tym, że 50% nastolatek, które zaszły w ciążę stosowało antykoncepcję.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Deathmetalowe SLD

Humor i satyra

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,10329877,To_n...  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)
Syndicate content