tonymld's blog

Wersja do wydruku

Nowoczesny patriotyzm

Nowoczesny patriotyzm
Idee

Niedawno jak co roku świętowaliśmy 3. Maja – Święto Konstytucji. Dzień wcześniej był dzień Flagi Rzeczpospolitej. W tym kontekście warto sobie zadać pytanie: Po co to wszystko?  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (7 votes)

Polska polityka zagraniczna

Polska zdalnie sterowana
Kraj

Nie wiem jak Państwo, ale ja mam wrażenie, że coś takiego jak polityka zagraniczna Polski nie istnieje. Może jednym z powodów jest tzw.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Wszystkie zegarki Tuska

Kraj

Nie ulega wątpliwości, że Donald Tusk stosuje dziwne standardy w polityce. Zdymisjonował Gowina za to, że tamten posiada jakiekolwiek poglądy i potrafi je przedstawić.  czytaj dalej »

8.33333
Średnio: 8.3 (3 głosy)

W obronie OFE

Kraj

Jak wiemy OFE stanowią tzw. drugi filar dla świadczeń emerytalnych. Jest to wynik reformy z 1999 roku, który wprowadza do polskiego systemu emerytalnego kapitałowe konto emerytalne.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (1 głos)

Ucieczka od wolności

personal-freedom.jpg
Idee

Gdy rodziła się Solidarność (ta prawdziwa) czy też w trakcie II. wojny światowej, Polacy pragnęli wolności, dzięki której będą sami decydować o własnym losie, niezależnie od sąsiadów. Stricte teoretycznie po zmianie systemu (de facto renowacji komuny) mamiono nas wizją wolnej, normalnej Polski. Sprzedano nam ładny obrazek, natomiast rzeczywistość w której musimy dzisiaj żyć wygląda z goła inaczej.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (5 votes)

Cudak Donald - chory przykład

Arłukowicz - chory przykład
Kraj

W tym wpisie zechce opisać postać naszego Pana Premiera – Donalda Tuska i jego braku zaradności w stosunku do służby zdrowia.  czytaj dalej »

9.75
Średnio: 9.8 (4 głosy)

IV RP Revisited

Jarosław IV RP
Kraj

IV Rzeczpospolita stała się dla niektórych synonimem reżimu komunistycznego, jeśli nie to faszystowskiego. Wódz Jarosław jawi się w tych wizjach, niczym Joker czy inna „cholera” zagrażająca ludzkości – w tym wypadku Polsce i Europie.  czytaj dalej »

9.18182
Średnio: 9.2 (11 votes)

Sen o Europie

Tusk i flagi UE & PL
Blog

W głowach pewnych polityków po II. wojnie światowej zrodziła się piękna i szlachetna idea powołania do życia organizacji, która zapewni (zachodniej) Europie pokój i szansę na budowanie dobrobytu. Jak wiemy wszelkie idee po zmaterializowaniu osiągają różne, niekoniecznie chciane kształty.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Do góry nogami - infrastruktura

Fotoradar
Kraj

Polska to taki dziwny kraj, w którym wiele rzeczy nie jest normalnych. Wydawać by się mogło, że zmiana systemu politycznego (na bliższy demokracji) powinna być kluczowym elementem do nowego uporządkowania. Czy nasze państwo zdaje egzamin?  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Punkt krytyczny

Punkt krytyczny
Kraj

Dla każdego rządu wygranie kolejnych wyborów jest trudne i oznacza sporą akceptację dla danej ekipy. Donald Tusk jest silną postacią, której nawet katastrofa smoleńska, czy afery lub aferki nie potrafiły zaszkodzić. A wszystko dlatego, że umiał dzielić [różne grupy społeczne] i nimi rządzić [sterować].  czytaj dalej »

8.33333
Średnio: 8.3 (3 głosy)

Euro na poważnie

Euro - symbol waluty na niebieskim tle
Świat

Po wizycie Donalda w Brukselce dowiedzieliśmy się od Pana Schultza, iż nasz premier chciałby wprowadzić wspólną walutę już w 2015 roku, czemu dość szybko zaprzeczył nasz kreatywny księgowy, dla znajomych Vincent. W niniejszym wpisie zechcę przedstawić kilka uwag dotyczących wspólnej waluty.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (5 votes)

Europejska Perspektywa Tuska

Tusk na tle EU
Świat

Donald Tusk jako premier miał okazję kreować eurpejską politykę w ramach naszej prezydencji. Niestety jak można wyczytać w różnych źródłach nasza prezydencja do udanych nie należy.  czytaj dalej »

9
Średnio: 9 (1 głos)

Obietnice Tuska vs. Rzeczywistość

Kraj

Po ogloszeniu exposé przez Pana Premiera wielu dziennikarzy popadlo w ślepy zachwyt, jaki to Tusk stanowczy i wogóle.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (3 głosy)

Trudna przyjaźń

Ziobro i Kaczyński
Kraj

Analizując obecne wydarzenia nie sposób ominąć konfliktu pomiędzy „ziobrystami” a „kaczystami” w kręgach PiS.  czytaj dalej »

9.5
Średnio: 9.5 (4 głosy)

Powyborcze reflesksje

Kraj

PO jak żadnej dotąd innej partii w Polsce po 1989 r. udało się ponownie wygrać. Jest to ewenement, biorąc pod uwagę bilans nieudolnych czterech lat rządów PO wraz z PSL.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Stracone pokolenie czy wiosenna depresja?

Depresja
Kraj

W tym tygodniu można było natrafić w sieci na dość ciekawą informację: otóż wyjątkowo w tym roku bardzo dużo młodych ludzi w wieku do 25. lat nie może znaleźć pracy. Wydawało by się dziwne, że gdy w nadwiślańskim kraju od ponad 20. lat kwitnie kapitalizm i wszystkim powinno żyć się lepiej.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Dziadowska perspektywa, czy bliska przyszłość?

zielona wyspa.JPG
Idee

Ciągle się zastanawiam, kiedy w Polsce będzie lepiej. W czasach afery Rywina, wydawało się, że przyjdzie ekipa co zrobi w tym kraju porządek.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (13 votes)

Kilka uwag w nowym roku

Kraj

Na początku pragnę przeprosić za swoją absencję na blogach - natłok spraw osobistych no i poświąteczny kac organizacyjny są przyczyną tego stanu rzeczy.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (4 głosy)

Problemy polskiej polityki

Polska.gif
Kraj

Od dłuższego czasu jestem przekonany, że polska polityka nie jest specjalnie istotna. Sprawy, którymi zajmują się media, są krótko mówiąc: bezprzedmiotowe.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Quo vadis RP?

Flaga polska na niebieskim tle
Blog

Ze smutkiem należy stwierdzić, że nasza kochana RP stoi nad przepaścią i już prawie ma wykonać “postępowy” krok na przód.  czytaj dalej »

8.8
Średnio: 8.8 (5 votes)

Dzisiaj powstał Ruch Poparcia

Palikot - moja gęba
Blog

W dniu dzisiejszym została zarejestrowana nowa partia polityczna, zwana Ruch Poparcia, utworzona przez byłego posła PO, który szerzej znany jest publiczności jako naczelny błazen polskiej polity  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (7 votes)

PiS to faszyści, trzeba ich zabić

Kaczuszki
Blog

Z przykrością należy stwierdzić, ze język nienawiści, o który o zgrozo PO oskarża PiS przyniósł owoce, bynajmniej nie takie, jakich by się można było spodziewać.  czytaj dalej »

9.57143
Średnio: 9.6 (7 votes)

Zgoda tylko dla salonu

Zgoda buduje
Blog

Piękne hasła słyszeliśmy w trakcie kampanii prezydenckiej, a to “Zgoda buduje” bądź “Polska jest najważniejsza” a celem pokojowej konfrontacji miało być zakończenie wojny polsko - polskiej  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

List do Prezydenta Elekta

Komorowski
Blog

Szanowny Panie Prezydencie,

na wstępie mojego listu pragnę nadmienić, iż nie jestem Pańskim wyborcą. Co więcej, należę do grona osób, które choć uważają, iż “Zgoda buduje, bo Polska jest najważniejsza” nie specjalnie są zadowolone z wyniku wyborów.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Medialna sugestywność

sondaz.jpg
Blog

Nasuwa się zasadnicze pytanie, które często pojawia się w wypadku polskich sondaży - na ile one są prawdziwe?  czytaj dalej »

9
Średnio: 9 (2 głosy)

Kolejne wybory, co dalej?

Solidarni-2010-150x150.jpg
Blog

Gdy w 2005 roku skompromitowane SLD oddawało władze, wielu z nas miało nadzieję, że nowa Polska, w której sprawiedliwość to nie tylko semantyczne hasło, stanie się wkrótce naszą Polską.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Sfermentowane czereśnie

Czereśnie
Blog

Biorąc pod uwagę liczbę oraz wagę wpadek Pana Namiestnika Komorowskiego ogarnia mnie przeświadczenie, iż wpływ mają na to trunki wysokoprocentowe. Nie jest to zarzut wyssany z palca.  czytaj dalej »

9.66667
Średnio: 9.7 (6 votes)

Podwójna moralność Palikota

Palikot, nędznie wyglądający drań, błazen II. Irlandii
Blog

W niniejszym wpisie zechcę się odnieść do fałszywej moralności naczelnego błazna II. Irlandii.  czytaj dalej »

8
Średnio: 8 (5 votes)

Jak powstają mity?

Prezydent Kaczyński / czarno białe
Idee

Wszelkie wydarzenia, które ciężko jest wyjaśnić zwykłym przyczynowo - skutkowym tokiem myślenia budują swoiste mity. Szczególnie, gdy pewne informacje przypadkowo lub celowo nie są ujawnianie.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (2 głosy)

Tuskolandia c.d.

Tusk w tle flagi europejskiej
Blog

Kiedyś w jednym z wpisów zarzucałem Donaldowi Tuskowi, że zamiast Kaczyzmu mamy Tuskolandię, która specjalnie nie jest lepsza od rządów PiS w latach 2005-07.  czytaj dalej »

10
Średnio: 10 (6 votes)
Syndicate content