Spróbuję udzielić odpowiedzi "po swojemu".

Wersja do wydruku

Spróbuję udzielić odpowiedzi "po swojemu".

Gdyby w okresie międzywojennym był białoruski byt państwowy, to znalazła by się też flaga radzieckiej białoruska i radzieckiej ukraińskiej.

Cytat:
"W dniu 28 września 1939 roku, Związek Radziecki i Niemcy zmieniły tajne ustalenia z paktu Ribbentrop-Mołotow. Według tych ustaleń, często nazywanych jako IV rozbiór Polski, Granice zostały ustalone wzdłuż linii Pisa, Narew, Bug i San, a tereny na zachód od tej linii zostały przeniesione do niemieckiej strefy wpływów, dając więcej terytorium Niemcom. Związek Radziecki przejął więc 52,1% terytorium Polski (około 200 000 km²), z ponad 13 700 000 osób. Elżbieta Trela-Mazur podaje następujące liczby: 38% Polaków (5,1 milionów), 37% Ukraińców, 14,5% Białorusinów, 8,4% Żydów, 0,9% Rosjan, 0,6% Niemców oraz 336 tys. uchodźców z terenów niemieckich.
W okresie między wkroczeniem Armii Czerwonej na wschodnie tereny polski a ich formalną aneksją do ZSRR (17 września – 2 listopada 1939) funkcjonowała na zajętych obszarach Polskich tymczasowa administracja na quasi-państwowych terytoriach tzw. "Zachodniej Białorusi" i "Zachodniej Ukrainie"."

"Zachodniej Białorusi" i "Zachodniej Ukrainie" były takimi ruskimi odmianami wolnej i niepodległej Osetii Abchazji, Czeczenii, podobnie jak III RP jest odbiciem PRL schowanego za lustrem przed gawiedzią z byłego PRL i dzisiejszej III RP.
Bojówki Komunistycznej Partii Zachodniej Białorusi i Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy od pierwszych dni niemieckiej agresji na II RP dokonywały napadów na Wojsko Polskie i polską administrację oraz dokonywały sabotaży i akcji terrorystycznych.
Podam jeden znany powszechnie casus, jakim było polski Grodno, a takich przykładów były setki, których dopuściły się bojówki "Zachodniej Białorusi" i "Zachodniej Ukrainie"

Warto o tym pamiętać, ile V kolumn było w II RP, które dziś się ponownie odradzają.

Co to za litery LU?

LU = Ludowa Ukraina (to jest skrót od oficjalnej nazwy Ludowa Republika Ukrainy, potocznie nawet sami Ukraińcy mówili w skrócie).

Podobnie jak Polacy, mówią Polska, a nie Rzeczpospolita Polska, prawda?

Przepraszam, że spytam naiwnie, a kogo sojusznikiem była Ukraina OUN i UNS -"Ukrajinśka Narodna Samooborona", która przekształciła się w 1943 roku w UPA?
UPA, która miała ano czerwono-czarną flagę tj. 2/3 flagi dzisiejszych flagi Niemiec?

Nie jestem historykiem, a jedynie czytającym amatorem o bardzo dużej wiedzy zasłyszanej w PRL jak i od Polaków, Białorusinów i Ukraińców z CCCP.
Podobną wiedzę zdobywam teraz tu, w Moim polskim Gdańsku.

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

PS
Bardziej szczegółowe i profesjonalne informacje mogą udzielić historycy z korporacji prezydencko-rządowych naczelnych historyków ;o))
Onwk.

Niezłomnym i tym Wszystkim, którzy o Nich pamiętają. Przez: obiboknawlasnykoszt@tlen.pl (10 odpowiedzi) 1 marca, 2013 - 23:23