@Matka trzech córek

Wersja do wydruku

@Matka trzech córek

Użytkownik matka trzech córek napisał:
Okoliczności wyroku na Ivo Symie,

Tu akurat jest nieco inaczej niż w rzeczywistości - o ile mnie pamięć nie myli, egzekucja w filmie odbyła się na ulicy, a Igo Syma zastrzelono w mieszkaniu na Mazowieckiej.

Ale właśnie nie w tym rzecz. W serialu było dużo więcej niezgodności, choćby te konspiracyjne spotkania w Łazienkach ;) Może to właśnie jest zabieg celowy - umieścić historyczne wydarzenia w plenerze takim jaki dziś można pójść i obejrzeć na własne oczy. To zbliża, a nie oddala od historii.

Użytkownik matka trzech córek napisał:
akcje terrorystyczne w Berlinie i tak dalej.To działo się naprawdę,a jeśli przypisano działania bohaterom serialu, to nie przeszkadza, bo postacie są fikcyjne. Jednak w pewnym rodzaju symboliczne.
"Czas honoru" działa na młodzież i to pozytywnie.

Dokładnie.
Główni bohaterowie zostali świetnie dobrani. Aktorzy popularnych seriali, właściwie czołówka celebrycka, to świetny magnes do zaprezentowania poważniejszej treści. Niespecjalnie lubię (lubiłem) paru z nich, ale muszę przyznać, że po obejrzeniu całości, nabrałem dużej sympatii do wszystkich. Wieczorkowski czy Zakościelny stworzyli bardzo atrakcyjne sylwetki cichociemnych - niech nawet będzie, że odległe od realiów.
Nawet ten nieszczęsny Wesołowski, po którym trudno byłoby się spodziewać czegokolwiek głębszego, okazał się dobrym wyborem scenarzystów.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Byłem na „Historii Roja” Przez: R.Zaleski (8 odpowiedzi) 6 czerwca, 2013 - 21:58