Zerkam jednym okiem "roztrojona" między....

Wersja do wydruku

Zerkam jednym okiem "roztrojona" między....

notką adwentową i strojeniem stroika - na stole już pachną gałęzie świerkowe i czerwienią się gałązki głogu i dzikiej róży ale... Goście przyszli i siedzimy wśród tych zieloności i czerwieni popijając czerwone wino. Goście właśnie ruszyli zwiedzać królestwo Contessiny to kreślę te kilka słów - do zobaczyska w świąteczny czas, Antysalonie !
Acha - wśród pachnących gałązek leży konopnicko-noskowski śpiewnik z moich lat szkolnych, który dziś przypadkiem odnalazłam. Patrzę na wyblakłe kolory okładki i wyblakłą czerń rycin, pożółcone czasem kartki i ich starte w palcach rożki, a wokół lampy... krążą dziecięce głosiki ze szkolnego chóru szkoły im.Feliksa Nowowiejskiego śpiewając....

A kto tę choinkę
zasiał w ciemnym lesie ?
Zasiał ci ją ten wiaterek
co nasionka niesie.

A kto tę choinkę
ogrzał w ciemnym boru ?
To ogrzało ją słoneczko
z Niebieskiego Dworu.

A kto tę choinkę
poił w ciemnym gaju ?
Jasne ją poiły rosy
i woda z ruczaju.

A kto tę choinkę
wyhodował z ziarna ?
Wychowała ją mateńka
Ziemia nasza czarna.

...Wracam już do Gości...
Później dokończę stroik, może później dokończę i swą notkę adwentową. A jeśli jej nie dokończę to dziękuję Ci za Twoją... Dom i dusza już w spokoju i pokorze oczekują na Dobrą Nowinę.

Dom i dusza... dwie ostoje i dwa miejsca zawsze otwarte ale... nie każdy wchodząc do nich ma wolę i chęć... otrzeć buty z kurzu i błota. Własnego, przylepłego podczas chodzenia po różnych drogach i traktach... Brud jest i zawsze pozostanie brudem.

Pozdrawiam adwentowo.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Advent! Trzeba się wyciszyć, wyłączyć, wyluzować! aczkolwiek tyle ciekawego się dzieje! Czy wytrzymam? Przez: antysalon (11 odpowiedzi) 1 grudnia, 2013 - 16:10