Lotna

Wersja do wydruku

Lotna

Ja się nie obruszam. Jeszcze niedawno sama byłaś ofiarą niepodległości, suwerenności decyzyjnej innych. Na pewno zakneblowano by Ci usta na niektórych blogach, a i tak dyskutowałabyś gdzieś z piwnicy.

Oddajmy prawdę.
Nigdzie nie pisałem o wolności do pisania czegokolwiek. Nigdzie też nie pisałem, że nie będzie mechanizmów obrony przed trollami. Wręcz przeciwnie - stworzyłem do automoderacji autorskie narzędzie AIM(S), które opisywałem niedawno na moim blogu. To obiektywna (oparta na odczuciach wielu) opinia będzie powodowała wielostopniowe oddalenie na plan dalszy negatywnych komentarzy. Co ważne - treści nie będą prawie nigdy znikać. Najpierw czcionka będzie mniejsza, następnie komentarz się ukryje (z możliwością odkrycia), następnie zostanie pozbawiony samogłosek, na końcu zostanie ukryty na stałe. To nie wszystko - o możliwości bycia zakopanym i możliwości zakopania będzie decydował staż tu na portalu. To To narzędzie ma wielopłaszczyznową ale prostą (mądrą) logikę, co czyni je inteligentnym i elastycznym w konfiguracji. Zauważ że dla miłośników twórczości trolli treść będzie długo dostępna. Ci którym szkoda zachodu na odszyfrowywanie trolli nie będą mieli prawa narzekać. Mało? Jeśli mało to powiem tylko że chciałbym stworzyć także mechanizm odwrotny - na promowanie komentarzy ciekawych (w obiektywnej ocenie użytkowników). Nadal mało - jeśli AIM(S) nie zadziała, np. z powodu lenistwa społeczności, to pamiętaj że jest regulamin..

Pogrubienie zdało swoją funkcję - zauważyłaś je. Tak samo jak zauważą inni, którzy są bardziej nieśmiali. Pytanie niestosowne? Bardzo stosowne - dlatego tak obszernie odpowiadam.

Migracja rozpoczęta Przez: Gawrion (25 odpowiedzi) 8 lutego, 2014 - 17:39