Mocne słowa Roberta Tekielego o WOŚP i Owsiaku

portret użytkownika PP
Audio

"Ciekawe i mocne świadectwo Roberta Tekielego o Jerzym Owsiaku i organizowanej przez niego Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W rozmowie z Diakonią Wyzwolenia Tekieli podkreśla, że zna Owsiaka już od 26 lat i przypomina jego inicjatywę pod hasłem Towarzystwo Popierania Chińskich Ręczników, która została poparta przez Trójkę. „Reżimowe media nagłośniły coś, co było konkurencją dla autentycznego i spontanicznego ruchu w całej Polsce – Pomarańczowej Alternatywy” – komentuje Tekieli.

Tekieli przypomina, że przez środowiska wolnościowe Owsiak był postrzegany jako „szwindlarz, jako ktoś, kto próbuje wykorzystać coś uczciwego, robiąc coś pożytecznego i uzyskując nagłośnienie w mediach kontrolowanych przez komunistów”. Zdaniem Tekielego, ten sam model Owsiak powtórzył przy okazji WOŚP.

„Niczym złym nie jest zbieranie pieniędzy dla potrzebujących osób, jeśli ktoś w sercu czuje, że powinien uczestniczyć w takich zbiórkach, to super” – komentuje Tekieli, dodaje jednak, że patrzył na tę działalność przez ponad dwadzieścia lat. W rozmowie z Diakonią Wyzwolenia po raz pierwszy publicznie ujawnia, że słyszał kiedyś rozmowę Owsiaka na temat jednego z pierwszych finałów WOŚP i miał głębokie przekonanie, że były to słowa „cinkciarza, który robi interes”.

Tekieli zwraca jeszcze uwagę na promowaną na Przystanku Woodstock sektę Hare Kriszna, „która w dramatyczny sposób zniewala ludzi, która na całym świecie jest określana jako organizacja toksyczna”. Przypomina o setkach procesów o przestępstwa seksualne, do których dochodzi wśród członków sekty.

Mocne i głębokie świadectwo. Warto posłuchać:"

http://www.fronda.pl/a/mocne-slowa-roberta-tekie...

10
Średnio: 10 (4 głosy)