Rangi

Rangi

Każdy użytkownik ma przyporządkowaną jakąś rangę. Każdej randze przyporządkowane są określone możliwości, funkcje serwisu. W naszym serwisie rang jest więcej niż dwie czy trzy - jest ich dokładnie dziewięć.

Dlaczego takie rozwiązanie?

W wielu serwisach w internecie spotykamy formularz rejestracyjny. Dowiadujemy się bowiem, że bez rejestracji nie będzie możliwe odczytanie zawartości, zamieszczenie komentarza itp. Przeważnie są to dwie rangi - użytkownik anonimowy oraz zarejestrowany. Oprócz tego oczywiście jest zawsze administrator, który może bardzo dużo. U nas możliwości jest całkiem sporo.. Jako, że w niepoprawnych mamy naprawdę bardzo dużo funkcji, mamy cztery podstawowe, przyznawane użytkownikom w automatycznym procesie, rangi:

  1.  anonim (ranga domyślna - funkcje dla niezarejestrowanych)
  2.  użytkownik uwierzytelniony (ranga świeżo po rejestracji)
  3.  młodszy komentator (tu zaczyna się zabawa)
  4.  starszy komentator (sporo możliwości)

Oprócz wyżej wymienionych, mamy cztery rangi specjalne, stworzone dla osób zaangażowanych w ścisłą współpracę z niepoprawni.pl:

  1. młodszy moderator
  2. starszy moderator
  3. młodszy administrator
  4. administrator

Specyficzną rangą jest bloger. Rangę tę może posiadać każdy użytkownik powyżej anonima. Przyznaje ona funkcje niezbędne do tworzenia własnego bloga, a przyznawana jest przez administrację po zweryfikowaniu treści bloga.

Następne strony opiszą dokładnie rangi.

telewizor lcd